• USD 28.3
  • EUR 33.1
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Рада визнала вибори в Білорусі сфальсифікованими

Реклама на dsnews.ua

Верховна Рада України прийняла заяву щодо ситуації в Білорусі, в якій говориться, що президентські вибори в сусідній країні не були ні вільними, ні чесними

За постанову проголосували 228 парламентаріїв, передає "ДС".

У заяві українського парламенту затверджується, що вибори пройшли в умовах повної відсутності змагальності між кандидатами, вільних ЗМІ, а також авторитетних спостерігачів від міжнародних організацій, таких як ОБСЄ, Рада Європи, зазначає видання "РБК-Україна".

"Вибори президента Білорусі пройшли з істотними порушеннями, численними відмовами в реєстрації кандидатів, непрозорим підрахунком голосів виборців. Ми вважаємо неприпустимим залякування опонентів, їх арешти, створення перешкод незалежним національним спостерігачам на виборчих дільницях", — підкреслюють нардепи.

Також в ВР вважають неприпустимим порушення права виборців на вільне волевиявлення, а також повний контроль влади над Центральною виборчою комісією Білорусі.

"Все це дає підстави вважати, що офіційно оприлюднені результати виборів президента РБ не відображають реальне волевиявлення білоруських громадян. Ми засуджуємо застосування надмірної сили і жорстокості з боку правоохоронних органів Білорусі", — зазначено в заяві.

Крім того, нардепи приєдналися до оцінок Європейського союзу з приводу недемократичного характеру президентських виборів в Білорусі і підтримали введення санкцій щодо відповідальних за фальсифікацію результатів виборів і застосування насильства проти протестуючих.

Рада також вимагає звільнення всіх без винятку затриманих і сподівається, що офіційна влада Білорусі не допустить подальшої ескалації і напруги в білоруському суспільстві, переслідування як з політичних мотивів своїх опонентів, так і громадян республіки, які вийшли на вулиці міст показати свою незгоду з діями офіційної влади і мають власну альтернативну точку зору.

"Ми рішуче засуджуємо і вважаємо неприйнятним незаконні затримання українських громадян. Ми будемо всіма законними засобами захищати їх права та інтереси", — відзначають в ВР.

Однак парламентарії відзначають, що Україна поважає суверенітет Білорусі, підтримує її незалежність і дотримується принципу невтручання у внутрішні справи. У зв'язку з цим парламент рішуче відкидає звинувачення білоруської сторони в причетності до дестабілізації ситуації в Білорусі.

"Білорусь завжди була і буде для нас братською державою, з якою ми споріднені історично, культурно і духовно. Ми сподіваємося, що Білорусь подолає цей складний етап без ослаблення суверенітету", — додають в Раді.

Нардепи вважають неприпустимим будь-які наміри залучити сили РФ і ОДКБ для врегулювання ситуації в республіці. На думку парламентаріїв, такий крок є прямою загрозою для загальноєвропейської безпеки і безпеки України.

"Закликаємо білоруську владу налагодити рівноправний діалог з білоруським суспільством для пошуку шляхів мирного виходу із сьогоднішньої кризи. Одним з варіантів могли б бути нові вільні і демократичні вибори за участю незалежних міжнародних спостерігачів від провідних європейських інститутів", — наголошується в заяві.

Нагадаємо, російська влада вважає Олександра Лукашенка "легітимним президентом" Білорусі і "візаві" господаря Кремля Володимира Путіна.

    Реклама на dsnews.ua