• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Нардепи проголосували за зміни у Виборчий кодекс

Реклама на dsnews.ua

Верховна Рада прийняла у другому читанні і в цілому законопроект №3485 "Про внесення змін у деякі закони України щодо вдосконалення виборчого законодавства"

"За" відповідне рішення проголосували 308 народних депутатів, передає "ДС".

Цензор.НЕТ уточнює, що закон забороняє проведення передвиборної агітації або надання виборцям, закладам, установам, організаціям грошей, подарункових сертифікатів, продуктів харчування і спиртних напоїв, товарів.

Крім того, заборонено і надання пільг, переваг, послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних та нематеріальних активів, у тому числі від імені благодійних організацій, засновниками або членами яких є кандидат (кандидати), партія (місцева організація партії).

У пояснювальній записці зазначається, що законопроект повинен усунути прогалини та неузгодженості, змінити терміни і спростити виборчі процедури і їх уніфікації. До другого читання законопроекту було подано 4065 поправок

Позачергові місцеві вибори, проміжні, перші, додаткові будуть проводитися двічі на рік — в останню неділю березня і останню неділю жовтня. Тобто, всі місцеві вибори, які не є черговими, у всіх населених пунктах будуть проводитися в один день — або навесні, або восени.

Пропонується цифровізація виборчого процесу: штаби зможуть онлайн подавати документи, реєструвати кандидатів, довірених осіб, спостерігачів. Зʼявиться можливість використання електронного підрахунку голосів.

Також спрощуються процедури та вимоги до документів, а правила не будуть змінюватися під ситуацію перед самими виборами. Документом встановлюється "дедлайн", після якого виборча система на місцевих виборах не може змінюватися в інтересах тієї чи іншої політсили.

Встановлюються і механізми боротьби з "двійниками" під час президентських виборів.

Також збільшуються санкції за злочини і адміністративні правопорушення у сфері виборчого законодавства, встановлюється відповідальність за підробку документів та інші порушення.

    Реклама на dsnews.ua