• USD 27.2
  • EUR 32
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

Нардепи проголосували за скасування оподаткування при ввезенні електромобілів в Україні

Верховна Рада звільнила від податків ввезення в Україну електрокарів і комплектуючих до них, підтримавши у другому читанні законопроєкти №3477 і №3476

Верховна Рада
Верховна Рада / facebook.com/verkhovna.rada.ukraine
Реклама на dsnews.ua

Про це свідчить трансляція засідання українського парламенту, передає "ДС".

Ці закони вносять зміни до Митного та Податкового кодексів України.

Законопроєкт №3476 тимчасово, до 1 січня 2026 року, звільняє від оподаткування ПДВ ввезення та постачання на митній території нових транспортних засобів (у тому числі вироблених в Україні), оснащених двигунами внутрішнього згоряння з іскровим запалюванням, що працюють виключно на стисненому природному газі метані, зрідженому природному газі метані або біогазі.

До 1 січня 2031 року звільняється від оподаткування ПДВ ввезення імпортних товарів підприємствами, які мають, створюють або модернізують виробничі потужності для промислового виробництва транспортних засобів.

Йдеться про власне виробництво:

  • транспортних засобів, оснащених виключно електричними двигунами (одним чи декількома), що класифікуються в товарній позиції 8603 (тільки самохідні вагони трамвайні та вагони метро), товарній підпозиції 8701 20, товарних позиціях 8702-8705 згідно з УКТ ЗЕД;
  • транспорту, що працює на газу;
  • несамохідних трамвайних вагонів та вагонів метро.

Порядок ввезення та цільового використання цих товарів встановлює уряд.

Законопроєкт №3477 звільняє до 1 січня 2031 року від оподаткування ввізним митом товари, що ввозять підприємства, які мають, створюють або модернізують виробничі потужності для промислового виробництва транспортних засобів. Йдеться про виробництво вищезазначеного транспорту.

Порядок ввезення та цільового використання цих товарів визначає уряд.

Однак вказані товари не звільнятимуть від оподаткування, якщо вони мають походження з Росії або ввозяться з території РФ та/або з окупованої території України.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua