• USD 28.1
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Нардепи проголосували за заміну паперових трудових книжок електронними

Реклама на dsnews.ua

Верховна Рада встановить 5-річний період для переходу від паперових трудових книжок до електронних, що дозволить в майбутньому автоматично нараховувати пенсії громадянам

За відповідний законопроєкт № 3623 про внесення змін до деяких законів, що стосуються обліку трудової діяльності працівників в електронній формі, в першому читанні проголосувало 283 народних депутата, передає "ДС".

Цензор.НЕТ уточнює, що законопроєкт пропонує встановити 5-річний перехідний період для включення до державного реєстру відомостей з паперових трудових книжок про трудову діяльність працівників.

У пояснювальній записці до законопроєкту зазначається, що протягом цього періоду використовується як паперова трудова книжка, так і електронна форма вже наявних або внесених відомостей про трудову діяльність працівників з державного реєстру.

Відповідно до законопроєкту, після внесення відомостей про трудову діяльність працівників до державного реєстру, роботодавець повинен видати оригінал паперової трудової книжки йому на руки під підпис.

Законопроєкт пропонує ввести можливість автоматичного призначення пенсій (без особистого звернення особи) зі збереженням за ним права відстрочки виходу на пенсію.

Нагадаємо, раніше в Пенсійному фонді України підрахували, як зміниться мінімальний розмір пенсії для українців, які мають повний страховий стаж.

    Реклама на dsnews.ua