• USD 27.7
 • EUR 33.7
 • GBP 39.2
Спецпроєкти

Нардепи- "слуги" тримають більше 1 млрд грн готівкою, - КВУ

Народні депутати із фракції «Слуга народу» внесли у декларації 1 млрд. 103 млн. грн. готівкових коштів

Партійний значок
Партійний значок / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Такий висновок зробив Комітет виборців України (КІУ), проаналізувавши декларації політиків, передає "ДС" з посиланням на Facebook-сторінку КІУ.

"Таким чином кількість готівки в десять разів перевищила суми коштів, які знаходяться в депутатів на рахунках у банках. Загалом депутати «Слуги Народу» тримають в банківських установах лише 128 млн. грн", — пише Комітет.

В КІУ також назвали топ-10 депутатів за розмірами коштів готівкою.

 1. Олег Воронько – 129 млн. грн;
 2. Олександр Сова – 83 млн;
 3. Давид Арахамія – 33 млн;
 4. Роман Мулик – 24 млн;
 5. Руслан Горбенко – 22 млн;
 6. Остап Шипайло – 21 млн;
 7. Анатолій Гунько – 20 млн;
 8. Олександр Трухін – 20 млн;
 9. Артем Культенко – 19 млн;
 10. Микола Сольський – 16 млн.

Також повідомляється, що задекларували значні суми готівки Ігор Марчук (15 млн.), Олександр Скічко (14 млн.), Сергій Іонушас (14 млн.), Олександр Бакумов (14 млн.), Ольга Савченко (12 млн.), Артем Нагаєвський (12 млн.), Іван Юнаков (12 млн.), Олена Шуляк (12 млн.), Степан Чернявський (11 млн.).

Натомість, 23 народні депутати «Слуги Народу» не задекларували готівкових коштів.

«За рік провладні депутати збільшили кількість готівки на 59 млн. грн. Так, за даними декларацій за 2019 рік депутати «Слуги Народу» вказали 1 млрд. 44 млн. готівкових коштів. Тоді як у 2020 році – 1 млрд. 103 млн. Тобто, можна говорити про досить суттєве збагачення членів фракції. Також дивує те, наскільки більше коштів депутати провладної політичної сили тримають готівкою, ніж на рахунках в банківських установах», – зазначив голова КВУ Олексій Кошель.

Він також додав, що серед іншого це може свідчити про недовіру до банківської системи України

Повідомляється, що дані наведено без урахування грошових активів, що перебувають у власності членів сімей депутатів, а також без урахування позикових коштів. Засоби, наявні в валюті, при розрахунках були переведені в гривневий еквівалент.

Нагадаємо, також КВУ повідомляв, що за даними декларацій про майновий стан, 97 народних депутатів провладної фракції "Слуга народу" та члени їхніх сімей придбали торік авто, квартиру або землю.

Редактор: Євген Журавльов
  Реклама на dsnews.ua