• USD 26.3
  • EUR 30.4
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Порушення "мовного закону" на телебаченні може розцінюватися як загроза нацбезпеці, — Кремінь

Систематичне невиконання та порушення телерадіоорганізаціями "мовного закону" може розцінюватися як загроза національній безпеці України

Тарас Кремінь
Тарас Кремінь / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив Уповноважений з питань державної мови Тарас Кремінь, передає "ДС".

Він нагадав, що вже набули чинності норми "мовного закону", за якими, зокрема, мовою поширення та демонстрування фільмів має бути державна. Крім того, вказує Кремінь, Конституційний суд дійшов висновку, що "загроза українській мові рівносильна загрозі національній безпеці України, існуванню української нації та її держави" (у рішенні від 14 липня 2021 року у справі за поданням 51 народного депутата конституційності "мовного закону").

"Тому свідоме та систематичне невиконання та порушення вимог закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної" може розцінюватися як зазіхання на визначений Конституцією України та цим законом юридичний статус української мови як державної, бо "будь-які зазіхання на юридичний статус української мови як державної на території України неприпустимі, оскільки порушують конституційний лад держави, загрожують національній безпеці та самому існуванню державності України", — наголосив посадовець.

Він закликав телерадіоорганізації неухильно виконувати норми ч. 6 ст. 23 закону та забезпечити демонстрування у своїх ефірах фільмів та серіалів державною мовою.

Тарас Кремінь додав, що за результатами моніторингу ефіру загальнонаціональних телеканалів переважна більшість телерадіоорганізацій чітко виконує цю норму Закону. Фільми та серіали, які раніше в ефірі окремих телеканалів транслювалися російською мовою, з 16 липня дублюються державною.

Як писала "ДС", Тарас Кремінь називав шість телеканалів, які вже встигли порушити норму про український дубляж.

У Національній раді з питань телебачення та радіомовлення заявили, що не мають законних підстав для покарання каналів за порушення мовного закону, і наголосили, що це завдання мовного омбудсмена.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua