• USD 27.4
  • EUR 32.4
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Нацпроект "Велике будівництво" складається з напівготових об'єктів, що фінансуються місцевими бюджетами, - ЗМІ

Реклама на dsnews.ua
В держпрограму "Велике будівництво", яку курирує особисто президент Володимир Зеленський, включені в більшості своїй об'єкти на завершальній стадії будівництва і 10 довгобудів

Багато будівництв відбувається без участі держбюджету - за кошти місцевих бюджетів, передає "ДС" з посиланням на сюжет "Радіо Свобода".

Зазначається, що кошти на будівельні роботи, як і за попередньої влади, йдуть з Державного фонду регіонального розвитку.

У березні 2020 року уряд оголосив про старт нацпроекту "Велике будівництво", який ініціював президент Володимир Зеленський. Але жодного урядового документа, який би містив перелік об'єктів, умови участі у конкурсі цієї програми, умови відбору та хоча б якісь критерії - немає, стверджує журналісти-розслідувачі.

Існує тільки інтерактивна карта, сторінка проекту в Інтернеті і фейсбуці, де загальними фразами оголошені наміри побудувати сотні шкіл, лікарень, дитячих садків, спортивних комплексів, тисячі кілометрів доріг в 2020 році.

За даними міністерства розвитку громад і територій, у проект включені також об'єкти, які будувалися в попередні роки або були на стадії довгобуду. Таких тільки десять, розташовані вони в семи областях.

За словами міністра розвитку громад і територій Олексія Чернишова, відбір об'єктів "Великого будівництва" здійснювали обласні держадміністрації. Заслугою уряду він називає те, що під час секвестру бюджету вдалося зберегти Державний фонд регіонального будівництва, який фінансує "Велике будівництво", що він робив і в попередні роки.

У той же час в регіонах стверджують, що ОДА відібрали до президентського проекту об'єкти, які знаходяться на фінальній стадії будівництва і повинні бути скоро відкриті. Наприклад, це школа в Бучі під Києвом, спортивний комплекс з футбольним полем в Южному Одеської області або обласний кардіоцентр в Полтаві.

Їх будівництво почалося кілька років тому. А в поточному році, після оголошення програми "Велике будівництво", роботи на цих об'єктах фінансувалися виключно з місцевих бюджетів.

    Реклама на dsnews.ua