• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Навіщо Корбану крісло мера Києва

Команда Ігоря Коломойского хоче використати столичні вибори для відбілення "гречкового" реноме одного з лідерів «Укропу» та розкрутки партії
Фото: УНИАН
Фото: УНИАН
Реклама на dsnews.ua

Колишній екс-заступник голови Дніпропетровської ОДА Геннадій Корбан позмагається за посаду мера Києва. Відповідне рішення, як повідомим його соратник і депутат Верховної Ради Борис Філатов, було прийнято на засіданні політради партії "Укроп". Звичайно, в таборі Коломойського чудово розуміють всю безперспективність такого проекту, однак перемога Корбана не є для неї головною ціллю участі в майбутніх виборах столичного міського голови. Групі Приват потрібне яскраве політичне шоу, яке дозволить прорекламувати їх нову партію, позбутися "гречкового" іміджу Геннадія Корбана після поразки на довиборах в парламент в Чернігові та помститися за неї команді президента.

Поява прізвища Корбан серед претендентів на крісло мера Києва однозначно перетворить вибори зі скучної вистави з переобрання Кличка, на цікавий екшн. Адже, чого-чого, а креативу передвиборчому штабу колишнього заступника голови Дніпропетровської ОДА вистачає. Питання лише в тому, куди він буде спрямований, та в якій формі буде представлений виборцям Києва. Виходячи з досвіду нещодавньої провальної для Корбана кампанії в Чернігові можна припустити, що столична агітація від соратника Коломойського буде чимось середнім між шоу, яке свого часу влаштовував у місті Леонід Черновецький та військово-революційною виставою "тих, що врятували Україну від поширення сепаратизму на сході країни". Тобто гречку пенсіонерам роздаватимуть, але при цьому голосно кричатимуть "Слава Україні!" і "Ніхто, крім нас!".

Швидше за все, Геннадій Корбан і його виборчий штаб різко змінять стиль роботи з виборцями. По-перше, тому що столичний житель значно перебірливіший. По-друге, Київ завжди першим проявляє своє невдоволення діями центральної влади і будь-який яскравий кандидат, який позиціонуватиме себе альтернативою ставленику Банкової – Віталію Кличку, має шанс щонайменше привернути увагу місцевих жителів. По-третє, Корбану потрібно продемонструвати, що його гречкова кампанія в Чернігові була все-таки фарсом

Але, швидше за все, Геннадій Корбан і його виборчий штаб цього разу різко змінять стиль роботи з виборцями. По-перше, тому що столичний житель значно перебірливіший. По-друге, Київ завжди першим проявляє своє невдоволення діями центральної влади і будь-який яскравий кандидат, який позиціонуватиме себе альтернативою ставленику Банкової – Віталію Кличку, має шанс щонайменше привернути увагу місцевих жителів. По-третє, Корбану потрібно продемонструвати, що його гречкова кампанія в Чернігові була все-таки фарсом, а не основною технологією, за рахунок якої він планував виграти вибори. І відмитися від цього негативу йому потрібно дуже швидко, поки поняття підкупу виборців і назва партії дніпропетровських - "Укроп" не стали синонімами.  

Це аж ніяк не означає, що штаб Корбана не використовуватиме брудних технологій. Ще й як використовуватиме і всі вони будуть націлені, як на мера Віталія Кличка, так і на БПП, який вже прийняв рішення про підтримку чинного міського голови на майбутніх виборах. Але зараз кандидат від "Укропу" зробить все можливе, щоб залишитись до кінця кампанії чистим і в білих рукавичках. Тобто його словами можуть заговорити різні громадські організації та активісти, які нагадуватимуть киянам про численні будівельні та земельні скандали, які так і не змогла вирішити мерія за часів правління Кличка, про те, що міський голова не зміг навіть стабілізувати аварійну ситуацію в міському ЖКГ, не те що якось її виправити, про те, що ключові інфраструктурні проекти або заглохли, або ледь животіють, "в той час, як вотчина кандидата Корбана – Дніпропетровськ – процвітає". Плюс, штаб кандидата від "Укропу" може спробувати повернути "гречкові" передвиборчі технології, які в Києві з часів Черновецького так і не перестали працювати, проти основного конкурента, запустивши фейкову роздачу продпайків від імені Кличка.       

Власне, по тому, як стартує кампанія Корбана стане зрозуміло, які реальні цілі ставить перед собою в Києві штаб Коломойського. Якщо вона буде надто брудною з самого початку, то стане очевидно, що роль Корбана в цих виборах зводитиметься виключно до політичного знищення діючого мера Києва. І робитиметься це заради іншого кандидата, наприклад Миколи Томенка. За даними "ДС", між цим депутатом і керівництвом Привату вже досягнута домовленість про співпрацю на виборах мера столиці. Хоча, навряд чи цей політик матиме більше шансів на успіх, ніж сам Корбан. Тому, швидше за все агітація від штабу дніпропетровських буде дуже акуратною і націленою на досягнення максимального результату на майбутніх виборах для партії "Укроп".

    Реклама на dsnews.ua