• USD 27.6
  • EUR 33.5
  • GBP 39
Спецпроєкти

Навіщо Петренко підставляє Авакова

Замість того, щоб покарати підлеглого, який допустив сепаратиста Пушиліна до участі у місцевих виборах, глава Мінюсту хоче повісити свій прокол на колегу по уряду
Фото: vk.com
Фото: vk.com
Реклама на dsnews.ua

Міністерство юстиції дозволило так званому в.о. голови "Народної ради ДНР" Денису Пушиліну брати участь у місцевих виборах, які пройдуть наприкінці жовтня. Про це свідчить присутність згаданого персонажа в єдиному реєстрі громадських об"єднань, де він згадується, як керівник партії "Ми маємо мету" (МММ). Коли ж про це стало відомо широкому загалу, перший заступник глави Мінюсту Наталія Севостьянова заявила, що її відомство чекає від правоохоронців доказів причетності МММ до сепаратистської та терористичної діяльності. Хоча відповідні докази співробітниками СБУ були зібрані ще в листопаді 2014 року. Чому ними досі не поцікавились в міністерстві Павла Петренка – наразі залишається загадкою. 

Заява Севостьянової, по-суті, переводить стрілки в скандалі з участю Пушиліна в загальнодержавних місцевих виборах, на МВС. Адже заступник міністра юстиції опосередковано звинуватила підлеглих Арсена Авакова в тому, що вони досі не внесли подання на позбавлення реєстрації партії МММ. Хоча, головним правоохоронним органом, який займається відстеженням та ліквідацією сепаратистських організацій, є СБУ. А вітчизняні спецслужби відзвітували про зібрані факти, які свідчать про те, що МММ займалась фінансуванням пунктів вербування та прийому найманців, які воюють за "ДНР", ще в листопаді минулого року. Звичайно, Валентин Наливайченко, який тоді очолював і СБУ і, власне, озвучував цю інформацію, міг дещо перебільшувати заради власного піару, як він це робив неодноразово. Але в будь-якому разі Міністерство юстиції мало б одразу ж звернутися до нього по докази злочинної діяльності МММ. Однак, судячи з усього, відомство Петренка пропустило цю заяву повз вуха, гарантувавши, тим самим, МММ Пушиліна право на участь у місцевих виборах. 

В будь-якому разі Міністерство юстиції мало б одразу ж звернутися до нього по докази злочинної діяльності МММ. Однак, судячи з усього, відомство Петренка пропустило цю заяву повз вуха, гарантувавши, тим самим, МММ Пушиліна право на участь у місцевих виборах

Загалом дивно чути від представника керівництва Мінюсту, яке напряму відповідає за реєстрацію та позбавлення реєстрації різних громадських об"єднань, в тому числі і політичних партій, слова про те, що, мовляв, ми нічого не знаємо, звертайтеся до МВС. Хоча, було б логічно, якби міністр виписав догану керівнику відповідного управління або взагалі звільнив його і пообіцяв розібратися з непорозумінням в найближчі дні. Натомість, команда Павла Петренка кивнула на МВС, ті, неважко здогадатись, кивнуть, у свою чергу, на СБУ, а керівництво спецслужб знову покаже пальцем на Мінюст. Тому уникнути відповідальності цьому міністерству ніяк не вдасться. Натомість буде втрачено час, що дасть опонентам влади підстави стверджувати наявність змови з терористами, які мають вільний доступ до участі у виборчому процесі. 

    Реклама на dsnews.ua