• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Навіщо Тимошенко "тарифить" Генпрокуратуру

Європейські друзі натякнули лідеру "Батьківщини", що критикувати президента за енергетичну політику – це занадто, тому екс-прем’єр переключилась на зручнішу мішень
Фото: expres.ua
Фото: expres.ua
Реклама на dsnews.ua

Команда Юлії Тимошенко розпочала місцеву виборчу кампанію новим витком маніпуляцій навколо теми комунальних тарифів. Цього разу лідер "біло-сердечних" придумала цілу заяву про злочин до Генпрокуратури на дії "чиновників, які винні у формуванні необґрунтованих цін на тепло та газ для населення". Імена цих посадовців, чомусь, названі не були. Тому виглядає все так, що головною мішенню в тарифній війні Тимошенко є не таємничі співробітники міністерств та відомств, а саме ГПУ, яка "зобов"язана відкрити кримінальне провадження та покарати винних".

Розпочата "Батьківщиною" проти Генпрокуатури війна виглядає доволі дивно. По-перше, тому що в енергетичній політиці держави відомством Віктора Шокіна якщо і відіграє якусь роль, то виключно контролюючу. По-друге, Юлія Тимошенко не називає імен чи органів влади, які, на її думку, причетні до встановлення необгрунтованих комунальних тарифів. За даними "ДС" ще донедавна ці імена були готові до озвучування – Петро Порошенко і Арсеній Яценюк, але нещодавно на уста лідера "біло-сердечних" була накладена печать їх замовчування. 

Міфічні чиновники, які "необгрунтовано підняли тарифи" - це дуже зручний прийом, який ні до чого не зобов"язує сам Юлію Тимошенко. Адже таку мішень можна атакувати безкінечно, не отримуючи при цьому ні поразок, ні перемог. В той же час, МВФ, який і змісив українську владу вдатися до різкого підйому тарифів на тепло і газ для населення, в риториці Тимошенко залишається "білим та пухнастим"

Сталося це одразу після скандального і трагічного голосування за внесення змін до Конституції в частині децентралізації, яке відбулося в парламенті 31 серпня. Нагадаємо, що тоді Юлія Тимошенко закликала своїх соратників не підтримувати відповідний проект закону, назвавши його зрадою національних інтересів. Після цього лідер "біло-сердечних" отримала кілька дзвінків з високих кабінетів в ЄС, де поцікавились, чи не забула Юлія Володимирівна, що її політична сила є учасником правлячої коаліції і взяла на себе зобов'язання прислуховуватися до всіх ключових рекомендацій з Заходу. Екс-прем'єр натяк зрозуміла і одразу ж змінила свою риторику. Звичайно, відмовлятися від улюблених псевдоопозиційних тем в штабі "Батьківщини" ніхто не збирається, але зміна акцентів відбулася. Саме тому, з критичних висловлювань Юлії Володимирівни зникли конкретні винуватці народних бід.

Міфічні чиновники, які "необгрунтовано підняли тарифи" - це дуже зручний прийом, який ні до чого не зобов"язує сам Юлію Тимошенко. Адже таку мішень можна атакувати безкінечно, не отримуючи при цьому ні поразок, ні перемог. В той же час, МВФ, який і змісив українську владу вдатися до різкого підйому тарифів на тепло і газ для населення, в риториці Тимошенко залишається "білим та пухнастим". Мовляв, головний зовнішній кредитор був такий ласкавий, що дозволив підняти тарифи до європейського рівня – 7188 лише у 2017 році, але "злі чиновники" зробили це вже зараз. Про те ж, що той таки МВФ зобов'язав Україну позбутися дефіциту бюджету "Нафтогаз Україна" в максимально короткі терміни, в штабі "Батьківщини" вирішили не помічати.  

В кінцевому ж підсумку віддуватися за передвиборчий піар доведеться Генпрокуратурі, яка "має все перевірити та покарати винних". Хоча, судячи з заяв Тимошенко, заява на міфічних посадовців ще не подана. Отже, тільки цей етап передвиборчої кампанії "Батьківщини" буде розтягнутий щонайменше на тиждень. Потім буде контроль за її розглядом, подача додаткових доказів, новий розгляд, можливо відкриття провадження, яке затягнеться надовго, або навпаки буде закрите за відсутністю складу злочину дуже швидко. Що дасть Тимошенко підстави звинуватити ГПУ в упередженості чи підтримці корупційних схем.  Тобто, щоб не робила команда Шокіна, все одно буде крайньою і віддуватиметься в цій кампанії і за президента, і за прем'єра.

    Реклама на dsnews.ua