• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Навіщо Тягнибоку масове збіговисько під Радою 31 серпня

Лідер "Свободи" мріє про нову бутафорну революцію під стінами парламенту, але в кінцевому підсумку може стати лише масовкою для більш талановитих політичних шоуменів
Фото: visti.ks.ua
Фото: visti.ks.ua
Реклама на dsnews.ua

Колишній депутат і голова партії "Свобода" закликає своїх прихильників та всіх небайдужих громадян України прийти 31 серпня під стіни Верховної Ради і не допустити прийняття змін до Конституції в частині децентралізації. На думку політика, відповідні законодавчі ініціативи загрожують і українській мові, і місцевому самоврядуванню, і державному бюджету і шансам на виживання простих українців. Відтак, на думку Тягнибока, все може змінити масштабний протест в день розгляду змін до Основного закону, якщо він буде масовим та пройде під стінами парламенту. Зрозуміло, що запланована "Свободою" вистава в перший день третьої сесії Ради є лише передвиборчою акцією. Однак, очевидно і те, що колись популярній партії навряд чи вдасться зібрати масовий мітинг, тому цим можуть скористатися інші "радикали". 

Початок нової сесії Ради, особливо після літніх канікул, гарантовано привертає увагу, як усіх ЗМІ, що залишались кілька тижнів на голодному інформаційному пайку, так і глядачів, які починають повертатися до повноцінного робочого ритму життя. На це і розраховують у "Свободі", яка ініціює "масову акцію протесту" проти внесення змін до Конституції. Не важко здогадатися, що соратники Олега Тягнибока вже організовують автобуси своїх активістів з регіонів для участі в цій акції. Але, на що може розраховувати партія, яка втратила довіру виборців, а чимало її колишніх членів перейшли до "Правого сектору" чи подалися захищати батьківщину в зону АТО? Максимум – тисяча-півтори учасників пікету, які кричатимуть заготовлені гасла та вимагатимуть "соціальної справедливості" для громадян.

31 серпня перед Радою може закрутитися доволі веселий політичний хоровод за участю одразу кількох політичних сил. Але, зважаючи на стиль та реноме кожної з них, це дійство з запланованої серйозної акції дуже швидко перетвориться в комедію, в ході якої різні партії будуть змагатися між собою, хто більше прихильників привів на мітинг

До речі, про соціальну справедливість. Якби Олег Тягнибок уважніше моніторив інформаційний простір, то знав би, що ця тема вже фактично монополізована Юлією Тимошенко та її "Батьківщиною". Крім того, на популістських гаслах у цьому напрямку активно продовжує пастися Олег Ляшко. І неважко спрогнозувати, що прихильники головного "радикала" України також 31-го серпня будуть "штурмувати" Раду. Що ж до націонал-патріотичної риторики, то тут у "Свободи", окрім вже згаданого "Правого сектора", якому зараз не до парламенту, нещодавно з'явився ще один яскравий конкурент – "Укроп". А цій політичній силі зараз вкрай необхідно з максимальною користю використати для власної розкрутки бодай найменший інформаційний привід. Особливо, коли йдеться про різні акції в Києві, де від партіє балотується в мери Геннадій Корбан. Отже представники цієї організації також прийдуть 31-го жовтня під стіни парламенту, щоб сказати своє "гнівне НІ".

В результаті на подвір'ї перед Радою в останній день літа може закрутитися доволі веселий політичний хоровод за участю одразу кількох політичних сил. Але, зважаючи на стиль та реноме кожної з них, це дійство з запланованої серйозної акції може дуже швидко перетвориться в комедію, в ході якої різні партії будуть змагатися між собою, хто більше прихильників привів на мітинг. Звичайно, що заоохочені ними ЗМІ покажуть ту картинку, яка буде вигідна замовнику, применшуючи роль інших учасників в цьому "протесті". Але який це матиме ефект на виході? Для головного ініціатора пікету Олега Тягнибока точно невеликий. Адже його участь в подібних заходах, після провального виступу в якості лідера опозиції в революційних подіях 2013-2014 рр, тепер може викликати у його колишніх виборців лише злу посмішку або байдужість.

    Реклама на dsnews.ua