• USD 36.6
  • EUR 35
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Названа дата винесення Міжнародним трибуналом рішення по справі українських моряків

Реклама на dsnews.ua
Попередньою датою винесення рішення Міжнародного трибуналу з морського права у справі про українських моряків названо 25 травня

Про це заявив голова Трибуналу Пак Чжин Хен, передає "ДС" з посиланням на УНН.

"Трибунал тепер піде на нараду. Дата винесення рішення в цьому випадку попередньо встановлена на суботу, 25 травня 2019 року. Сторони будуть завчасно проінформовані про будь-які зміни цієї дати", сказав Чжин Хен.

Згідно з практикою він попросив "Агента залишатися у розпорядженні Трибуналу, з тим щоб надати будь-яку додаткову допомогу та інформацію, які можуть знадобитися при обговоренні до винесення рішення".

У п'ятницю, 10 травня, в Міжнародному трибуналі ООН по морському праву в Гамбурзі почалися відкриті слухання у справі про напад РФ на українські кораблі та захоплення українських моряків. Під час слухань Україна звернулася в Міжнародний трибунал ООН з проханням застосувати тимчасові заходи до РФ, які сприяли б негайному звільненню полонених українських моряків.

Нагадаємо, Україна подала позов проти Росії про порушення нею Конвенції ООН по морському праву та ініціює процедуру, яка може звільнити полонених українських моряків. Позов поданий в постійно діючий Міжнародний трибунал ООН з морського права, який розташований в Гамбурзі і діє в рамках згаданої конвенції ООН. Перше рішення за позовом очікується протягом місяця за терміновою процедурою.

За словами Олени Зеркаль, "Москва кардинально змінила тон переговорів з Києвом під час консультацій в Гаазі в рамках позову України в Міжнародний трибунал ООН по звільненню українських судів і полонених моряків".

Нагадаємо, 26 листопада 2018 року Верховна Рада у відповідь на збройну агресію Росії в районі Керченської протоки і захоплення українських суден та їх екіпажів підтримала президентський законопроект про введення військового положення у 10 областях на 30 діб. Воєнний стан було введено з 26 листопада по 26 грудня.

Всі захоплені прикордонниками ФСБ РФ українські моряки були заарештовані на два місяці, до 25 січня 2019 року. 3 грудня 24 всім українцям було пред'явлено звинувачення за ч. 3 ст. 322 КК РФ ("Незаконний перетин кордону РФ"). 15 та 16 січня суд у Москві продовжив термін арешту до 24 квітня.

Захоплені російськими силовиками українські моряки і співробітники СБУ визнали себе військовополоненими, вимагаючи відповідного звернення.

    Реклама на dsnews.ua