• USD 29.3
  • EUR 30.9
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

НБУ відзвітував про суттєве збільшення розміру міжнародних резервів

Міжнародні резерви України протягом листопада зросли на 5,8% або на 974,5 мільйона доларів - до 17,711 мільярда доларів
Нацбанк України Міжнародні резерви України протягом листопада зросли на 5,8%. Фото: НБУ
Нацбанк України Міжнародні резерви України протягом листопада зросли на 5,8%. Фото: НБУ
Реклама на dsnews.ua

Такі дані надала прес-служба національного банку України, передає "ДС".

Наголошується, що міжнародні резерви збільшилися після залучення коштів урядом та купівлі Національним банком валюти на міжбанківському ринку.

Уряд отримав 2 млрд доларів від розміщення єврооблігацій та 82,9 млн доларів від продажу облігацій внутрішньої державної позики.

При цьому, повідомили в НБУ, платежі за держборгом були нижче надходжень від продажу цінних паперів.

У листопаді чиста купівля валюти на міжбанківському валютному ринку забезпечила поповнення резервів на 232 млн доларів. В цілому в листопаді пропозиція валюти була вище попиту, зокрема завдяки надходженню виручки від експорту аграрної та металургійної продукції.

"Це дозволило Національному банку купити на міжбанківському валютному ринку 357,8 млн доларів, з яких 76,7 млн доларів - з вибору кращої ціни, не впливаючи на динаміку курсу гривні, визначену фундаментальними факторами", - йдеться в повідомленні НБУ.

Крім того, на розмір міжнародних резервів вплинуло збільшення вартості фінансових інструментів (зміна ринкової вартості, курсу гривні до іноземних валют) у сумі 50,4 млн доларів (в еквіваленті).

"Всього станом на 1 грудня, обсяг міжнародних резервів покриває 3 місяці майбутнього імпорту і є достатнім для виконання зобов'язань України з поточних операцій уряду і Національного банку", - підкреслюється в повідомленні.

Міжнародні резерви за станом на 1 листопада становили 16,737 мільярда доларів.

    Реклама на dsnews.ua