• USD 39.6
  • EUR 42.3
  • GBP 49.1
Спецпроєкти

Не "короною" єдиної: Глава Моз передрік Україні спалах туберкульозу

Реклама на dsnews.ua
Якщо складна ситуація з фінансуванням медичних закладів не зміниться найближчим часом, в Україні станеться спалах туберкульозу

Про це під час брифінгу в середу, 29 квітня, розповів міністр охорони здоров'я Максим Степанов, передає "ДС".

"На сьогодні у нас дефіцит фінансування протитуберкульозних закладів доходить до 80%. Наслідки будуть такі: за два-три роки отримаємо зростання захворюваності на 30%, зростання смертності та скорочення медпрацівників, яке буде налічувати тисячі людей", - сказав чиновник.

Також Степанов, який раніше обіймав посаду голови Одеської ОДА, розповів про свої успіхи на попередній посаді в сфері реформ протитуберкульозної служби в регіоні.

"У 2017 році, будучи головою Одеської ОДА, ми розпочали процес реформування протитуберкульозної служби області. Для цього об'єднали кілька закладів, протитуберкульозних лікарень, диспансер, санаторій, районні відділення в єдину службу - Одеський обласний центр значущих хвороб. При реалізації цього проекту, який тривав два з половиною роки, крім показника збільшення майже в 1,5 рази кількості людей, які видужали, була економія коштів, яка виникла в результаті скорочення ліжкового фонду з 1005 ліжок до 525. Звичайно, при такій реорганізації були скорочені медпрацівники, але вони були перенавчені, працевлаштовані, у них була альтернатива", - сказав міністр.

Голова Моз також заявив про намір впровадити нові механізми фінансування протитуберкульозних закладів.

    Реклама на dsnews.ua