• USD 27.7
  • EUR 33.3
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Не легітимний, але ще живий. Навіщо Янукович подав голос

Янукович і його куратори в РФ займаються тим, чим і завжди, - спорадично розгойдують ситуацію в Україні. Коли Кремль вважає це за доцільне
Фото: Getty Images
Фото: Getty Images
Реклама на dsnews.ua

Побіжний Віктор Янукович, поки шостий президент України Володимир Зеленський прогулюється по будівлі Генасамблеї ООН в Нью-Йорку, вирішив подати ознаки життя, через посередницькі уста "обрадувавши" українців можливістю незабаром особисто споглядати всю його політичну міць.

Спершу, 23 вересня, адвокат Віталій Сердюк після засідання в Апеляційному суді Києва оголосив про початок розгляду судом семи клопотань захисту щодо скасування вироку Януковичу. Мало того, безславно закінчив свій президентський термін клієнт Сердюка хоче "забезпечити притягнення до відповідальності винних у здачі Криму, винних у вчиненні антиконституційного захоплення влади або державного перевороту". І, взагалі, за словами Сердюка, Янукович планує повернутися в Україну. Правда, адвокат говорить про це по кілька разів на рік. Загалом, всі вже звикли до анонсів Сердюка.

Але на наступний день спікер сина президента-втікача Олександра Юрій Кірасир на своїй сторінці в Facebook з тріумфом сповістив про рішення Європейського суду від 24.09.2019 р." скасувати санкції щодо Януковича за 2018-2019 роках Це рішення, пише Кірасир, є "підтвердженням незаконності та безпідставність їх запровадження органами ЄС і вагомим приводом для їх якнайшвидшої повної відміни і реабілітації В. Ф. Януковича як незаслужено постраждав від політичних переслідувань як в Україні, так і в Європейському Союзі".

Далі прес-секретар Олександра Януковича заявляє, що, мовляв, всі країни ЄС і Швейцарія офіційно підтвердили: активів і банківських рахунків на нашій території немає; а ГПУ констатувала, що Янукович не є обвинуваченим у скоєнні економічного або корупційного злочину. Що ж стосується звинувачення у державній зраді, то Кірасир намагається переконати всіх, що і з цим захист впорається в ході розгляду апеляції, а справжні злочинці - архітектори "держперевороту" - незабаром поплатяться. І весь цей пісочний замок вибудовується на базі рішення європейського суду. При цьому точна назва суду Кірасир у своєму повідомленні в FB не призводить. А суд-то не один.

Правда, тут його "підставило" агентство "Інтерфакс", яке змогло ознайомитися з листом Кірасира, і повідомило, що мова йде про Європейському суді загальної юрисдикції (General Court of the European Union, GCEU). Що важливо, адже його вердикти можуть бути в касаційному порядку оскаржені до вищої інстанції Суду ЄС - Європейський суд (Court of Justice of the European Union). Так що крапку в питанні санкцій в принципі не поставлена.

Проте ставити її і немає необхідності, адже, як з'ясувалося, Янукович як і раніше перебуває під санкціями - його активи і кошти заморожені. Згідно з даним рішенням GCEU, яке є в розпорядженні "Європейської правди", суд скасував санкції, подовжені 5 березня 2018 р. до березня 2019 р. У той же час 4 березня 2019 р. Рада Європи продовжив до 6 березня санкції щодо Януковича і 11 колишніх чиновників з його близького кола.

На виході виходить просто пшик. Але навіщо було затівати весь цей сир-бор? З однієї простої причини: Янукович і його куратори в РФ займаються тим, чим і завжди, а саме спорадично розгойдують ситуацію в Україні, вибираючи правильний момент. Будь то важливе внутрішньополітичне подія або ж зовнішньополітичне. Тим більше зараз, коли Банкова має намір перезавантажити відносини з Вашингтоном, стає очевидно, що Зеленський не один ні Росії, ні, тим більше, Януковичу, хоча їх пов'язують жарти "Кварталу". Тому Янукович і компанія намагаються проектувати сумнівну ситуацію і писати картину чергової зради з обіцянкою реваншу.

Реклама на dsnews.ua
    Реклама на dsnews.ua