• USD 27.2
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Нелегалів, які потраплять до України з території Білорусі, видворять назад, — МВС

Нелегальні мігранти, які потрапили до України з території Білорусі, мають бути видворені назад

Між Україною і Білоруссю діє угода про реадмісію
Між Україною і Білоруссю діє угода про реадмісію
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив речник Міністерства внутрішніх справ Артем Шевченко, передає "ДС".

"Між Україною і Білоруссю діє угода про реадмісію з минулого року. Це значить, що нелегальні мігранти, які потрапили на їхню чи нашу територію з їхнього чи нашого боку можуть і повинні бути видворені назад. І та сторона, з якої вони прийшли, зобов’язана буде їх прийняти", — написав він у Facebook.

Шевченко додав, що перед початком міграційної кризи з Польщею і Литвою Білорусь вийшла з такої ж угоди з ЄС, ухваливши окремий закон у парламенті.

"Це значить, що поки що принаймні зберігається юридична основа для недопущення на українському кордоні з РБ такої ж ситуації, як у Польщі. Але готуватися треба все одно", — зазначив Артем Шевченко.

Він додав, що український кордон і на півночі, і на сході "все одно треба терміново будувати і виділяти на це ресурси". За даними Шевченка, протяжність 10 найбільш небезпечних ділянок для масового перетину нелегалами з півночі становить 270 км з усього 1084-кілометрового кордону з Білоруссю. Тільки щоб закрити ці 270 км найпростішим інженерним загородження — спіральними колючим дротом "Єгоза" — треба 189 млн грн. А все повне інженерне облаштування кордону з Білоруссю (рів, антивандальний паркан, вежі спостереження і рокадна дорога) коштуватиме 7 млрд грн. 

Як писала "ДС", у Польщі поліція затримала чотирьох осіб, зокрема громадянина України, які перевозили нелегальних мігрантів.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua