• USD 28.3
  • EUR 33
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Незаконні навчання ЧФ РФ в окупованому Криму: МЗС України передав Росії ноту протесту

Реклама на dsnews.ua

Міністерство закордонних справ України вважає проведення військових навчань Чорноморського флоту Російської Федерації, які почалися на території тимчасово окупованого Криму, незаконним і таким, що порушує норми та принципи міжнародного права. Українське відомство передало відповідну ноту протесту МЗС Росії

Про це йдеться в повідомленні МЗС України, передає "ДС".

"Міністерство закордонних справ України вважає проведення незаконних навчань Чорноморського флоту Російської Федерації, які почалися 10 серпня 2020 року на тимчасово окупованих Російською Федерацією територіях Автономної республіки Крим та міста Севастополь, черговим свідченням явного нехтування Російською Федерацією нормами і принципами міжнародного права, зокрема Статуту ООН, резолюцій Генеральної асамблеї ООН, а також чинним законодавством України", — йдеться в коментарі.

Зазначається, що організація згаданих військових навчань також є наочною ілюстрацією свідомих кроків Росії щодо ескалації напруженості в Азово-Чорноморському регіоні, яка загрожує регіональній та європейській безпеці.

"Україна засуджує протиправну демонстрацію Російською Федерацією її "військової потужності", а також дії, спрямовані на подальшу мілітаризацію тимчасово окупованих нею територій Автономної республіки Крим та міста Севастополь. Російська Федерація повинна негайно припинити міжнародно-протиправні дії проти державного суверенітету і територіальної цілісності України", — підкреслили в МЗС.

В українському зовнішньополітичному відомстві також додали, що МЗС РФ передана відповідна нота протесту.

Нагадаємо, в липні МЗС Росії повернув Міністерству закордонних справ України ноту протесту у зв'язку з проведенням військового параду в окупованому Криму, що українські дипломати розцінили як "страусину поведінку".

    Реклама на dsnews.ua