• USD 28.1
  • EUR 34
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Німеччина і Франція заявили про прогрес України в досягненні миру на Донбасі

Реклама на dsnews.ua

У Німеччині та Франції відзначають прагнення України до досягнення миру на Донбасі і реалізації домовленостей "нормандської четвірки"

Про це йдеться в заяві послів двох країн в Україні з нагоди річниці "нормандського" саміту в Парижі 9 грудня 2019 року, передає "ДС" з посиланням на пресслужбу глави держави.

Надзвичайний і повноважний посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен назвала важливим досягненням «нормандської» зустрічі домовленості про припинення вогню на Донбасі.

«Цей режим тиші врятував життя дуже багатьох солдатів і місцевих мешканців на сході України. Також двічі відбувся обмін полоненими – це теж важливо», — зазначила вона.

Серед інших досягнень дипломат назвала відкриття двох нових КПВВ «Щастя» і «Золоте». У той же час вона висловила жаль у звʼязку з тим, що в ОРДЛО відмовилися відкривати ці пункти зі свого боку.

«Як на мене, «Мінськ» залишається безальтернативним форматом для наступних, майбутніх добрих результатів. І «Нормандська четвірка»: Франція, особливо Німеччина, стоять пліч-о-пліч з Україною у боротьбі, щоб подолати цей конфлікт», — сказала Анка Фельдгузен.

Надзвичайний і повноважний посол Франції в Україні Етьєн де Понсен акцентував увагу на зсуві в питанні взаємного звільнення утримуваних осіб.

«Водночас залишається багато роботи, яку треба зробити як на рівні президентів та голів урядів, так і на рівні дипломатичних радників, які працюють у відповідному форматі», — сказав він.

Дипломат зазначив, що Франція як учасник переговорів в рамках "нормандського формату" зберігає віру в ефективність цього переговорного майданчику. За словами Етьєна де Понсена, такий формат сприяє пошуку рішення по відновленню миру на Донбасі.

Як повідомляла "ДС", президента Володимир Зеленський зробив заяву з нагоди річниці саміту "нормандської четвірки" в Парижі.

    Реклама на dsnews.ua