• USD 27.8
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

НКРЭКУ ліквідувала формулу "Роттердам+"

Реклама на dsnews.ua
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг скасувала постанову №289 від 3 березня 2017 року, яким було введено формули формування оптової ціни електроенергії "Роттердам+"

Дане рішення було ухвалене на сьогоднішньому засіданні НКРЭКУ, інформує "ДС" з посиланням на "Українські новини".

Рішення вступить в силу з початком дії нового ринку електроенергії.

Крім того, такими, що втратили чинність, визнали ще ряд нормативних документів, які раніше регламентували роботу української енергетики - всього 24 постанови.

У Нацкомісії це рішення пояснили необхідністю впорядкування нормативної бази діяльності на ринку електричної енергії України для забезпечення своєчасної імплементації норм Закону України "Про ринок електричної енергії".

Нагадаємо, 20 серпня в НКРЭКУ заявили, що реалізація рішення про скасування формули формування оптової ціни електроенергії "Роттердам+" займе деякий час.

Довідка. В березні 2016 року НКРЭКУ під керівництвом Дмитра Вовка затвердила нову методику визначення оптової ринкової ціни на електроенергію - так звана формула "Роттердам+". Це ціна, по якій ТЕС продають електроенергію на ринок. В ній, зокрема, враховується ціна на вугілля. Згідно з новою методикою, вартість вугілля у виробництві вугільно-теплової генерації вважалося за формулою "вартість вугілля в порту Роттердам плюс вартість його доставки в Україну".

Із-за застосування нової формули теплові генерації, в тому числі генерації ДТЕК Ріната Ахметова та державне "Центренерго", стали продавати електроенергію дорожче.

У квітні 2017 року НАБУ розпочало досудове розслідування за фактом зловживання службовим становищем посадовими особами НКРЕ з-за так званої формули "Роттердам+".

Вовк в свою чергу, заявляв, що формула "Роттердам+" є адекватною і прозорою.

    Реклама на dsnews.ua