• USD 28.3
  • EUR 32.1
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Нокаут для Кличка. Як Коломойський має намір брати "Київ"

Тому, хто хоче контролювати всю Україну, кров з носу необхідно забезпечити контроль і над її столицею
Реклама на dsnews.ua

Цю просту істину розуміє і олігарх Ігор Коломойський, який став після перемоги Володимира Зеленського на президентських виборах сірим кардиналом всеукраїнського масштабу.

Ігор Валерійович чудово пам'ятає, з чого почалося падіння Віктора Януковича на парламентських виборах 2012 Партія регіонів програла всі мажоритарні округи в столиці, що означало остаточне і повне несприйняття режиму Януковича киянами і зробило можливим Євромайдан. Лояльний до Януковича київський голова Олександр Попов, спеціально виписаний з нинішніх Горишних Плавнів і без всяких виборів поставлений керувати містом, і його відносно успішні інфраструктурні проекти, нічого змінити не змогли.

І хоча Зеленський переміг у Києві, як і в більшості регіонів України, його підтримка в столиці далека від середньоукраїнських 73%, не кажучи вже про результати у південно-східних областях. А як швидко українські громадяни здатні змінювати любов на ненависть, зайвий раз нагадувати не потрібно. Так що і Зеленському, і Коломойському владу в столиці критично необхідна. Причому Коломойському вона потрібна навіть більше, ніж Зеленському, хоча для того, щоб молодий і амбітний президент остаточно не відбився від рук. Тому саме в оточенні олігарха, як повідомляють поінформовані джерела "ДС", вже розроблений якийсь план по захопленню влади в столиці.

Першим пунктом цього плану є успіх на дострокових парламентських виборах по столичних мажоритарних округах. Публічно своїх кандидатів-мажоритарників ні Коломойський, ні "Слуга народу" поки не називають, та й не факт, що з ними вже визначилися. Але можна не сумніватися, що і на дострокових виборах у мажоритарних округах будуть робити ставку на чудово спрацювала на президентських виборах технологію "нових облич" і брендів Зеленського та "Слуги народу". Якщо більшість киян проголосували за кандидата в президенти без політичного досвіду, чіткої програми і команди, то є всі підстави розраховувати на успіх таких кандидатів у нардепи. Куди важливіше в даному контексті буде остаточно дискредитувати діючих нардепів, обраних за мажоритарними округами в столиці і тих, хто має намір балотуватися на дострокових виборах, благо на будь-якого українського публічного політика можна знайти якийсь компромат, а медійних ресурсів для його розкрутки у Коломойського достатньо.

Так що найближчим часом варто чекати нових маленьких "гладковскийгейтов" - інформаційних кампаній з дискредитації потенційних конкурентів для мажоритарників від Коломойського.

Однак, скільки б мандатів ні зібрав Коломойський на київських округах, це не гарантує йому ефективний контроль над Києвом без свого київського міського голови, позачергові вибори якого мають відбутися в наступному 2020-м. Тут позиції діючого мера Віталія Кличка здаються досить міцними, екс-чемпіон світу з боксу має непоганий рейтинг у столиці і навіть має намір перетворити його на парламентських виборах. Але ця міцність досить ілюзорна, оскільки базується на двох не надто міцних фундаментах. По-перше, не вирішуючи глобальних проблем столиці, Кличко активно піариться на "приємні дрібниці". Самий останній приклад такого піару - знаменитий пішохідно-велосипедний міст між Володимирською гіркою і аркою Дружби народів. Проект - красивий, незвичайний і відносно недорогий, про який багато пишуть ЗМІ, але абсолютно даремний як інфраструктурний об'єкт. При цьому вкрай потрібний місту Подільсько-Воскресенський міст будується куди більш млявими темпами. І таких невеликих піарних проектів по благоустрою міста у Кличка досить багато, при цьому глобальні проблеми столиці не вирішуються майже ніяк. Пробки на дорогах з роком все щільніше, метро, якщо будується, то черепашачими темпами, і до наступних виборів точно не буде введена в експлуатацію жодна нова станція, потворні висотки продовжують зводити де попало, навіть гарячої води не було майже півроку в 2018-м.

Все це могло б стати підставою для жорсткої критики Кличка, але цього не відбувається з-за другого фундаменту високого рейтингу мера - маючи достатньо великою групою своїх депутатів до недавнього часу правлячої коаліції, Віталій Володимирович був досить важливий для влади, а тому особливої зацікавленості у чорному піарі проти нього не було. Тим більше, що попередній рік всі гравці були зайняті президентськими виборами і було явно не до київського мера. Проте зараз ситуація змінюється, і Коломойський цілком здатний взятися за знищення рейтингу Кличка, щоб привести свого кандидата.

Реклама на dsnews.ua

І свій кандидат на крісло мера Києва у Коломойського вже є. Як стверджують наші джерела, Ігор Валерійович має намір висунути на посаду столичного градоначальника свого давнього партнера по медійному бізнесу Олександра Ткаченка, який нині є генеральним директором холдингу "1+1 медіа". Цей вибір, хоч і здається трохи дивним, але для Коломойського може виявитися єдино можливим.

З одного боку, Ткаченко ніколи не займався публічною політикою і вся його діяльність пов'язана саме з телебаченням, в останні роки він не занадто часто особисто з'являвся на телеекранах, а тому його впізнаваність не надто висока. Та й якоюсь видатною харизми, незважаючи на величезний телевізійний досвід, Ткаченко не спостерігається. Все це говорить не на його користь.

Але, з іншого боку, відсутність політичного досвіду, як показав нам приклад Зеленського, зараз це скоріше плюс, ніж мінус, впізнаваність можна швидко повернути активної піар-кампанією, а мера-господарника харизма потрібна куди менше, ніж президенту, головне, щоб каналізація працювала і дороги ремонтувалися. Але саме головне достоїнство Ткаченко - це його особиста відданість Коломойському. На відміну від Зеленського, який прийшов до Коломойського вже як сформувалася зірки і може також легко втекти вже в якості президента, Ткаченко останні 10 років працює виключно з Коломойським і, схоже, олігарх може йому довіряти, більш ніж кому б то не було.

При цьому інших задовільних кандидатів у мери Києва у Ігоря Валерійовича просто немає. Більшість пов'язаних з ним політиків або не кияни і сприймалися б у столиці як "заслані козачки" (провал Геннадія Корбана на мерських виборах 2014 р. - прекрасна ілюстрація того), або не дотягують до рівня мера, або не володіють достатнім рівнем довіри самого Коломойського. Таким чином, при належному старанні медиамашины Коломойського по дискредитації опонентів, Ткаченко є деякі шанси переконати киян і в тому, що він свій, і в тому, що він як успішний медіаменеджер здатний стати успішним мером.

    Реклама на dsnews.ua