• USD 28.3
  • EUR 34.4
  • GBP 38.1
Спецпроєкти

"Молодший брат" Фокіна. Навіщо Єрмак призначив Арестовича в ТКГ

Військовий експерт Олексій Арестович несподівано став спікером Тристоронньої контактної групи. У чому сенс призначення талановитого маніпулятора в ТКГ? Ті, хто цікавиться Мінським процесом, завмерли в передчутті скандальних новин

Олексій Арестович призначений спікером Тристоронньої контактної групи
Олексій Арестович призначений спікером Тристоронньої контактної групи / УНІАН
Реклама на dsnews.ua

У середу, 28 жовтня, Олексій Арестович, який називає себе військовим експертом, став спікером української делегації в Тристоронній контактній групі. До цього на посаду запрошували дипломата Маркіяна Лубківського, однак він відмовився.

"Маю можливість повідомити, що рішенням глави делегації України для участі в Тристоронній контактній групі Л. Кравчука (президента України в 1991-1994 рр.), я призначений радником делегації з інформаційної політики з повноваженнями "єдиного голосу" щодо інформування ЗМІ, міжнародних партнерів та народу України ", — написав свіжоспечений спікер ТКГ.

Починав Арестович свою кар'єру як військовий. Він випускник Одеського інституту Сухопутних військ, майор запасу. З 1999 по 2005 рр. працював в Головному управлінні розвідки. Втім, з 2005 по 2014 рр. його діяльність була далека від дипломатії або військової справи. Він знімався в епізодичних ролях в кіно і серіалах, таких як "Повернення Мухтара" і "Брат за брата", а також вів психологічні тренінги. Крім того, довгий час Арестович працював актором у Київському театрі-студії "Чорний квадрат", а в 2013 р. виступав як психолог-консультант і фахівець з конфліктології в шоу "Навчіть нас жити" на телеканалі ICTV.

Після початку російської агресії на Донбасі колишній розвідник і актор став блогером — експертом по АТО, досить специфічного спрямування. Примітно, що колишній актор зазначав у своїх довоєнних інтерв'ю, що він з легкістю видає себе за професіонала в будь-якій області, і вважає, що головне — вчасно відчути зміну кон'юнктури і змінити лінію поведінки, щоб залишатися успішним і утримувати увагу журналістів. Так, після важких боїв в лютому 2015 р. на Донбасі він запевняв своїх передплатників в тому, що, крім Дебальцевого, "Україна може собі дозволити ще 5 таких котлів, втративши 30 тисяч убитими".

Справжній скандал з блогером спалахнув в 2017 р., коли він зізнався, що протягом трьох років брехав про війну на Донбасі.

"Це була чисто пропагандистська робота, викликана до життя військовою агресією Росії проти України ...Тепер про мою справжню позицію. Я — не патріот. Причому не тільки України, а й будь-якої національної держави як такої. Я "патріот 5-го проєкту", проєкту об'єднаної Землі в дусі Тейяра де Шардена і Вернадського, Жака Фреско", — написав він і додав, що його "абсолютно не колишать національні питання".

Після цього Арестович на якийсь час притих, переставши з'являтися на ТБ і в ЗМІ, крім відносно короткого періоду навесні 2019 р., коли він критикував тоді ще кандидата в президенти Зеленського. Повернувся "експерт" в медіапростір восени 2019 р., заявивши, що з вересня 2018 р. служив за контрактом під Краматорськом в розвідці однієї з механізованих бригад, де пережив підрив і став, мовляв, єдиним не зачепленим в групі.

Реклама на dsnews.ua

Після повернення блогер час від часу критикував Зе-владу, в тому числі щодо неуспішної боротьби з епідемією. Правда, зовсім недавно Арестович позитивно оцінив послання Зеленського Раді, заявивши, що "президент багато працює", також він дав інтерв'ю, в якому похвалив ідею Зеленського про Зе-опитування, розкритиковане більшістю експертів. Словом, лінія поведінки колишнього критика Зе-влади кардинально змінилася.

У чому ж сенс призначення Арестовича в ТКГ? Поки з повною ясністю можна сказати тільки те, що посаду спікера отримав досить талановитий маніпулятор з низьким моральним порогом, який здатний вкинути в інфопростір будь-який фейк. При цьому говорити від імені всіх членів ТКГ, виконуючи волю Банкової, він не зможе, адже ті ж Денис Казанський і Сергій Гармаш звикли самі доносити до українців свою позицію, часто відмінну від точки зору, наприклад, глави української делегації Леоніда Кравчука, і навряд чи відмовляться від звичної практики. Так що нинішня робота Арестовича неминуче збільшить кількість скандалів навколо роботи ТКГ

Ще одна інтрига — скільки пропрацює в нинішній посаді сам Арестович. Чи буде цей період таким же коротким і феєрично скандальним, як у Вітольда Фокіна?..

Словом, голова Офісу Зеленського Андрій Єрмак, без чиєї згоди не могло відбутися це призначення, схоже, вирішив активувати ще одну лінію напруги в роботі ТКГ. Складно припустити, в чому точно полягає розрахунок, залишилося дочекатися розвитку подій, для початку — які тези почне озвучувати Арестович.

    Реклама на dsnews.ua