• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Нові пластикові паспорти поки що будуть давати тільки безпаспортным підліткам

Реклама на dsnews.ua
Всі інші громадяни України не можуть їх отримати, поки Рада не прийме ще один закон

Отримати новий внутрішній біометричний паспорт громадянина України у вигляді ID-картки з 11 січня 2016 р. і найближчим часом зможуть тільки ті, хто досяг 16-річного віку і поки не отримав внутрішній паспорт. Про це на брифінгу у вівторок, 5 січня, заявив голова Державної міграційної служби України Максим Соколюк, повідомляє "ДС" з посиланням на "112 канал".

Всі інші громадяни України зможуть отримати документ нового зразка лише після прийняття Верховною Радою України законопроекту № 3224 "Про внесення змін у деякі закони України щодо документів, які підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус, спрямованих на лібералізацію Європейським Союзом візового режиму для України".

"Я вважаю, що Верховна Рада ухвалить цей законопроект і в кінці січня або в лютому це запрацює для інших громадян", - сказав Соколюк.

За його словами, зараз для оформлення паспортів буде працювати більше 800 станцій в 330 підрозділах ДМС по всій території України, їх список буде опубліковано на сайті відомства. Там, де необхідного обладнання поки немає в наявності, передбачено тимчасове виготовлення паспорта громадянина України старого зразка (у вигляді книжечки), але протягом року вони будуть оснащені цим обладнанням. Також Соколюк очікує, що повністю забезпечити громадян новими паспортами можна буде протягом 4 років.

Як заявив голова ДМС, для тих, хто вперше отримує паспорт, він буде безкоштовним. При заміні паспорта (старого зразка на новий, або при втраті документа) необхідно оплатити вартість бланка та адміністративні послуги.

Читайте також:

Як повідомляла "ДС", Міграційна служба з 1 січня 2016 року почала процес введення принципово нових посвідчень особи - пластикових карт з безконтактним електронним носієм, які замінять діючий сьогодні паспорт. Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що оформлення посвідчень для громадян стане можливо починаючи з 11 січня 2015 року.

Заміна старого паспорта на нове пластикове посвідчення - добровільна, законом України передбачений 5-річний перехідний період.

    Реклама на dsnews.ua