• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Новий глава Нацполиции Ігор Клименко: що про нього відомо

Реклама на dsnews.ua
Новим керівником Національної поліції України став генерал поліції третього рангу Ігор Клименко

Відповідне рішення було прийнято на засіданні Кабінету міністрів, яке відбулося у закритому режимі в середу, 25 вересня, передає "ДС".

Призначення Клименко, який раніше обіймав посаду заступника голови НПУ, не стало несподіванкою, так як його кандидатуру почали обговорювати ще кілька днів тому. Крім того, глави МВС Арсен Аваков висунув Клименко на відповідний пост.

Посаду голови Нацполиции виявилася вакантною після того, як 24 вересня попередній глава НПУ Сергій Князєв офіційно оголосив про свій відхід у відставку. Причин свого рішення Князєв не назвав, однак його відставка збіглася зі скандалом, пов'язаним з його колишньою дружиною. Князєв очолював Національну поліцію з 8 лютого 2017 року.

Ігор Клименко народився 25 жовтня 1972 року в Києві. У 1994 році закінчив Харківський військовий університет.

До 1997 року новий глава Національної поліції України проходив військову службу в ракетній військової частини. Також Клименко заочно закінчив Одеський державний університет і отримав кваліфікацію - психолог.

З 1998 року служить у внутрішніх органах, пройшов кар'єрний шлях від психолога Центру практичної психології Управління МВС в Харківській області до начальника Департаменту і заступника голови Національної поліції України.

Ігор Клименко є учасником миротворчої операції на території колишньої Союзної республіки Югославія в Косово.

Брав безпосередню участь в антитерористичних операціях на Донбасі (у 2014 році).

Нагороджений відомчими нагородами МВС України та медаллю "Захиснику Вітчизни".

У 2014 році закінчив магістратуру Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ за спеціальністю "Правознавство".

Посада, яку Клименко обіймав до свого нинішнього призначення з 2017 року, - "заступник керівника Нацполиции - начальник департаменту кадрового забезпечення", по суті була створена в структурі НПУ.

Має дружину та сина. З декларацією про доходи Клименко можна ознайомитися тут.

Клименко запевняє, що продовжить реформи, які реалізують з моменту створення НПУ.

"Завдання номер один - покращення стану реагування на повідомлення про скоєння злочинів і правопорушень. Наступний напрямок роботи - профілактика злочинності, в першу чергу її зовнішніх проявів, а також покращення ефективності у забезпеченні безпеки дорожнього руху".

Клименко зазначив, що продовжить боротьбу з сімейним насильством і незаконним обігом наркотиків. Окремими питаннями буде налагодження співпраці поліції з територіальними громадами, а також розвиток і використання IT компонентів у побудові відомства

Нагадаємо, на засіданні 25 вересня Кабмін призначив заступників міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, одним з яких став його давній соратник Антон Геращенко. З повним списком нових заступників Авакова можна ознайомитися тут.

    Реклама на dsnews.ua