• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Потрібно домовлятися: Кулеба закликав примиритися з сусідом заради НАТО

Реклама на dsnews.ua
Україна не може розраховувати на зміни для себе в рамках співпраці з НАТО, поки не вирішено питання двосторонніх відносин з Угорщиною

Про це в кулуарах XVI Форуму Ялтинської європейської стратегії (YES) заявив віце-прем'єр з європейської та євроатлантичної інтеграції України Дмитро Кулеба, передає "ДС" з посиланням на Сьогодні.

"Я завжди дотримувався позиції, що з Угорщиною потрібно домовлятися. У нас набагато більше інтересів, які нас об'єднують, ніж роз'єднують. Я прийшов з цією позицією в уряд, я не один в уряді з цією позицією... Поки ми не вирішимо проблему з Угорщиною, на якісь зміни в НАТО розраховувати не варто", - сказав Кулеба.

За його словами, Угорщина не є простим партнером у переговорах, але "це не вороги, а партнери".

"Угорці кажуть, що поки що з Україною не домовляться, до тих пір вони не підуть на поступки по лінії НАТО", - розповів Кулеба.

Він додав, що Україні необхідно прийти до стабільного переговорного процесу з угорською стороною щодо пошуку оптимального рішення.

"Безумовно, це не означає, що ми повинні здати всі угорцям або сказати, що ми готові робити так, як вони хочуть, але шляхом певних взаємних поступок можна прийти до результату, який всіх задовольнить. І такі консультації всередині уряду у нас на різних рівнях відбуваються", - розповів віце-прем'єр.

Нагадаємо, 6 липня глава МЗС Угорщини Петер Сійярто заявив, що очікує від президента України Володимира Зеленського вирішення мовного питання, який виник через "мовного" і "навчального" законів.

    Реклама на dsnews.ua