• USD 36.7
  • EUR 39.6
  • GBP 46.2
Спецпроєкти

Потрібно скликати Собор ПЦУ, щоб змінити Статут, - Філарет

Найближчим часом потрібно скликати Собор Православної церкви України, щоб внести зміни і доповнення в офіційний Статут
Філарет заявив, що потрібно скликати Собор ПЦУ, щоб змінити Статут. Фото: УНІАН
Філарет заявив, що потрібно скликати Собор ПЦУ, щоб змінити Статут. Фото: УНІАН
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив почесний патріарх ПЦУ Філарет у ході прес-конференції, передає "ДС".

"Скликання Собору - обов'язково повинен бути. Тому що треба в статут, який зареєстрований державними органами, внести зміни і доповнення. І цим статутом керуватися", - сказав Філарет.

Також він уточнив, що статут, який діє зараз, - це статут Грецької церкви. "І дія його закінчується отриманням Томосу. Про це мені сказав митрополит Еммануїл, коли ми мали з ним спілкування... Це був Собор української церкви, а це був Собор Київської митрополії у складі Константинопольського патріархату", - зазначив Філарет.

"Тепер, коли ми отримали Томос про автокефалію і об'єдналися з автокефальною церквою та двома архієреями Московського патріархату, нам треба внести в наш статут, як продовження існування нашої церкви. Ми не будуємо нову церкву!", - підкреслив Філарет.

Як повідомлялося, 27 квітня Філарет заявив, що не задоволений статусом митрополії Православної церкви України (ПЦУ) і вірить, що прийде час, коли "все православ'я визнає українську церкву не митрополією, а патріархатом". Пізніше він також заявив про можливість розколу в ПЦУ.

    Реклама на dsnews.ua