• USD 36.6
  • EUR 39.7
  • GBP 45.2
Спецпроєкти

Одеська обласна прокуратура зупинила виведення 87 га цінних земель у господарства "Таїровське"

Київський районний суд м.Одеси за клопотанням обласної прокуратури наклав арешт на 24 земельні ділянки, загальною площею близько 87 га, які намагалися вивести з користування держпідприємства

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це пише РБК-Україна з посиланням на лист прокуратури, спрямоване Таїровському сільському голові.

Арешт накладено у рамках розслідування кримінального провадження у ч. 2 ст. 364 КК України — зловживання владою або службовим становищем, за фактом дій посадовців обласного Держгеокадастру і Таїровської сільради в інтересах третіх осіб.

Зазначеною землею в Овідіопольському районі Одеської області, розпоряджається держпідприємство "Дослідне господарство "Таїровське". Це самостійна юридична особа, що перебуває в підпорядкуванні "Інституту виноградарства і виноробства імені В.Є. Таїрова" Національної академії аграрних наук (НААН) України. Участок використовується для аграрних досліджень і селекції рослин.

Незважаючи на те, що земля належить до категорії "особливо цінних", відчуження якої можливо лише за погодженням з Верховною радою, її незаконно роздрібнили на більш дрібні ділянки, спішно передаючи таким собі громадянам із зазначенням цільового призначення "для ведення особистого селянського господарства".

На сьогоднішній день всі дії з зазначеними ділянками заборонені судом. Прокуратура продовжує розслідування.

Як повідомлялось, Вищий антикорупційний суд призначив одеській чиновниці, підозрюваній у незаконному заволодінні землею, 26 млн гривень застави. Чиновниця є директором юридичного департаменту Одеської міськради.

    Реклама на dsnews.ua