• USD 28.1
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Правоохоронці "накрили" конвертаційний центр, який завдав за часів Верланова мільярдні збитки державі

Реклама на dsnews.ua

Офіс генпрокурора та СБУ заблокували незаконну діяльність великого "конвертаційного центру", який мав обіг в розмірі понад 15 мільярдів гривень

Про це йдеться у повідомленні пресслужби Офісу генпрокурора, передає "ДС".

"До функціонування конвертаційного центру були залучені працівники банківських установ та податкових органів, нотаріуси, а також фізичні особи, від імені яких створені юридичні особи з ознаками фіктивності", — сказано в повідомленні.

За даними слідства, в 2019-2020 роках посадові особи Державної фіскальної служби, а в подальшому — Державної податкової служби, спільно з учасниками транзитно-конвертаційних груп, створили протиправний механізм незаконного формування сум податкового кредиту з ПДВ суб'єктам господарської діяльності реального сектору. Зокрема, вони несанкціоновано втручалися в роботу електронного програмного продукту, що призвело до спотворення процесу обробки інформації і призвело до безпідставного формування податкового кредиту з ПДВ в особливо великих розмірах.

"Фігурантами виробництва використовувалося понад 500 суб'єктів господарської діяльності", — вказують у Офісі генпрокурора.

В ході розслідування також задокументовані факти причетності колишнього керівництва Державної податкової служби України до вчинення вказаних злочинів, що давало можливість ухилятися від сплати податків в особливо великих розмірах, шляхом використання уразливості інформаційно-телекомунікаційних систем ДПС, в тому числі, шляхом втручання в роботу системи автоматизованого моніторингу оцінки ступеня ризику (СМКОР).

"В результаті такої діяльності державі завдано мільярдних збитків", — зазначають у відомстві.

В рамках розслідування кримінального виробництва проведені обшуки за місцями проживання причетних осіб, офісах, банківських установах, в ході яких виявлено понад 600 відбитків печаток юридичних осіб з ознаками фіктивності, офшорних компаній, нотаріусів, факсиміле, а також інші матеріали і знаряддя вчинення злочинів.

Попередньо, дії фігурантів кримінального провадження кваліфіковані за фактами зловживання владою або службовим становищем; ухилення від сплати податків; легалізацію майна, отриманого злочинним шляхом; несанкціонованого втручання в роботу електронно-обчислювальних машин, а також фінансування тероризму (ч.2 ст. 364, ч.3 ст.212, ч.3 ст.209, ч.2 ст.361 та ч.3 ст.258-5 КК України).

    Реклама на dsnews.ua