• USD 27.7
  • EUR 33.1
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Офіс генпрокурора "взявся" за найманців у складі незаконних збройних формувань на Донбасі

Реклама на dsnews.ua

Україна розслідує кримінальні провадження щодо 250 іноземних найманців у складі незаконних збройних формувань Росії, які воюють проти України на Донбасі

Про це заступник генерального прокурора Гюндуз Мамедов розповів в інтерв'ю ZN.UA, передає "ДС".

"Що стосується інших іноземних громадян, то у нас є кримінальні провадження, зареєстровані за фактом участі 250 найманців з 31 країни світу. Географія широка: Європа, Азія, Америка", — зазначив Мамедов.

За словами заступника генпрокурора, в кінці жовтня в ЄРДР внесли факт вербування, фінансування, навчання найманців громадянином Фінляндії для участі в конфлікті в складі незаконних збройних формувань РФ. Свою "діяльність" він вів у своїй країні: вербував, збирав гроші, військове спорядження, покривав витрати на квитки, паспорти, візи. Був нагороджений медаллю "За визволення Криму".

Мамедов уточнив, що серед найманців переважно снайпери, кулеметники, розвідники і артилеристи в таких іррегулярних, не передбачених законом збройних формуваннях як "Схід", "Привид", "Оплот", "П'ятнашка" та інші. Деякі з них ставали командирами дивізіонів і рот.

В цілому ж ОГПУ розслідує понад 20 тисяч кримінальних злочинів в більш ніж п'яти тисячах проваджень. Ця статистика охоплює всі злочини, пов'язані зі збройним конфліктом. У них фігурує майже 9,5 тисяч осіб, з яких сотні громадян РФ, в тому числі вище політичне і військове керівництво країни-агресора.

При цьому Мамедов зазначив, що неважливо, хто скоїв злочини, тому що у військового злочинця, в даному контексті, немає національності. У таких випадках мова йде про невідворотність покарання. Заступник генпрокурора переконаний, що покарання "обов'язково настане", так як тяжкі злочини не мають термінів давності.

Нагадаємо, протягом минулої доби, 23 листопада, бойовики терористичних організацій "ДНР" і "ЛНР" чотири рази порушили режим тиші на Донбасі.

    Реклама на dsnews.ua