• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

"ОККО "скручує" ПДВ і агресивно дискредитує конкурентів, — Іванов

Мережа АЗС ОККО не збирається переглядати "картельні" ціни на паливо і веде агресивну дискредитаційну кампанію проти конкурентів. Це одна з причин, чому паливо в Україні дешевшати не буде

Реклама на dsnews.ua

Про це в Facebook повідомив журналіст Сергій Іванов.

"Ринок палива завжди був досить криміналізованим, але те, що відбувається зараз, все більше нагадує лихі 90-ті: ладь монополію, грабуй водіїв, "скручуй" ПДВ, знищуй конкурентів. Звання "лідера ринку" все це виправдовує", — пише Сергій Іванов.

За його словами, за даними тимчасової слідчої комісії, у 2020 році мережа ОККО увійшла в топ-3 компаній по "скруткам" ПДВ на загальну суму 442,6 млн грн. У картельній змові з іншими мережами ОККО диктує ринку завищені ціни на паливо, а також веде медіа-кампанію проти конкурентів.

"Обличчя цієї кампанії — так званий експерт паливного ринку за версією ОККО Сергій Куюн. В його інтерпретації ціни на мережі обумовлені об’єктивними факторами, він виправдовує те, що ОККО працює в окупованому Криму, спростовує факти ухилення від сплати податків та "скруток" мережі, атакує конкурентів. Куюн буквально окупував весь галузевий медіапростір, перетворивши його на зброю проти конкурентів ОККО", — пише журналіст.

За його даними, Куюн разом з "кишеньковою Нафтогазовій асоціацією Нелі Привалової на правах "незалежних експертів" лобіюють перевірки і санкції для заправок конкуруючих з ОККО мереж".

На думку Сергія Іванова, замість того, щоб привести ціни у відповідність з ринковими реаліями і "трохи приборкати апетит", ОККО веде агресивну піар-кампанію, покликану переконати українців в "обгрунтованості беззаконня, яке вони творять".

Як раніше повідомлялося, ОККО в змові з іншими учасниками ринку штучно завищує роздрібну вартість дизельного палива і бензину. За даними ЗМІ, маржа мережі з 1 літра палива становить 9-11 грн. Антимонопольний комітет вже штрафував ОККО за монопольну змову — в 2016 і 2019 роках на суму 204,3 млн грн і 77 млн грн відповідно. Мережа досі не виплатила штрафи до держбюджету.

    Реклама на dsnews.ua