• USD 27.6
  • EUR 32.5
  • GBP 36
Спецпроєкти

Оточення Тимошенко "злилося" в будівельному проекті зі "смотрящим" Зеленського, - ЗМІ

Реклама на dsnews.ua
Оточення керівника столичного осередку ВО "Батьківщина" Віталія Нестора пов'язано з т. зв. "смотрящим" за Києвом Денисом Комарницьким загальним будівельним проектом

Копії документів, які підтверджують це, "Bihus.info" передав народний депутат фракції "Слуга народу" Гео Лерос, інформує "ДС".

Дані були поучены з комп'ютера юриста Комарницького, уточнюють "Наші гроші".

Журналісти знайшли серед файлів документи, в яких фігурує Владислава Молчанова - одна із засновниць будівельної компанії "Stolitsa Group". Вона була довіреною особою лідера партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко під час минулорічних президентських виборів і одним з творців ініціативи "Центр захисту киян". В даний час центр очолює Віталій Нестор, керівник столичної парторганізації. Також Молчанова виступає одним із спонсорів "Батьківщини".

В одній з "понятиек" (домовленість в усній формі, - прим. "ДС") йдеться про те, що Молчанова і Комарницький домовляються про спільне викуп і майбутньої забудови території заводу "Коммаш" на вул. Васильківській у Києві. Територія заводу - близько 4 гектарів поруч з центром міста.

У проекті (драфті) цього документа сказано, що сторони фінансують проект 50/50, Молчанової як представниці "Stolitsa Group" пропонується стати генеральним девелопером і навіть отримати "кредитне плече".

Надалі, у травні 2018 року, з'являється і підписана версія цієї "понятийки". Там залишається Молчанова, а ось Комарницького замінює його давній соратник і син колишнього мера Києва Степан Черновецький, пишуть розслідувачі.

Серед файлів з комп'ютера юриста Комарницького" журналісти знайшли також декілька документів, на яких фігурує дружина Нестора - Яна Нестор. Вона - сестра Віталія Коровченко, який також співпрацює з "Батьківщиною" і, за інформацією ЗМІ, є цивільним чоловіком Молчанової. Коровченко, сина Молчанової Івана, Віталія та Яну Нестор пов'язує також ТОВ "Арт-Систем".

"Документи від Лерос" нібито містилися на комп'ютері юриста Комарницького, який СБУ вилучила під час обшуку восени 2019 року. На жорстких дисках зберігали ряд офіційних документів, так і "понятиек", які стосуються функціонування будівельного ринку міста, київських тендерів та кооперацій окремих бізнесменів і чиновників.

Дениса Комарницького стали називати "новим смотрящим" по Києву восени 2019-го, після виборів у Верховну Раду. Деякі журналісти і активісти заявляли, що команда Комарницького працювала з нардепом від "Слуги народу", ресторатором Миколою Тищенко під час парламентських виборів.

Імена Комарницького, Тищенко і нинішнього глави Офісу президента Андрія Єрмака згадувалися в контексті боротьби за Київ, коли тодішній глава ОПУ Андрій Богдан намагався поставити на чолі столиці замість Віталія Кличка свою людину. Відставка Богдана могла призвести до зростання впливу Комарницького в Києві.

За даними "Наші гроші", Комарницький раніше домовився з менеджером колишнього міністра Олександра Клименка про виведення з-під арешту і продажу ряду об'єктів в Конча-Заспі.

Як повідомляла "ДС", напередодні анонімний Telegram-канал "Джокер" опублікував листування нібито з першим заступником голови ОПУ Сергієм Трофімовим. Пранкер представився журналістом Денисом Бигусом. У розмові з Трофімовим він анонсував "розслідування по Києву", в якому будуть фігурувати глава ОПУ Андрій Єрмак і його оточення.

    Реклама на dsnews.ua