• USD 27.3
  • EUR 30.9
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Окупанти Криму відправили під арешт адвоката українських політв'язнів

Підконтрольний Росії "Центральний районний суд Сімферополя" призначив адміністративне покарання у вигляді арешту на 12 діб та штрафу у розмірі 4 тисяч російських рублів адвокату українських політв'язнів Едему Семедляєву

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це уповноважена Верховна Рада з прав людини Людмила Денісова написала на своєму каналі в Telegram, передає "ДС".

"Підконтрольний Росії "Центральний районний суд Сімферополя" незаконно призначив адміністративне покарання у вигляді арешту на 12 діб та штрафу у розмірі 4 тисяч російських рублів адвокату українських політв'язнів Едему Семедляєву", — написала вона.

За даними Денисової, 25 жовтня Семедляєв прийшов у відділення російської поліції надати юридичну допомогу активістам, затриманим під будинком підконтрольного РФ "Кримського гарнізонного військового суду" за підтримку фігурантів "червоногвардійської справи Хізб ут-Тахрір".

Щодо адвоката склали протокол про вчинення адмінправопорушення за ст. 19.3 КоАП РФ (непідкорення міліції).

Наразі Семедляєв відбуває покарання в ізоляторі тимчасового тримання м. Сімферополя.

Денисова такі дії окупантів назвала "тиском та залякуванням адвокатів у тимчасово окупованому Криму та ще одним свідченням політики переслідування та репресій кримських татар".

Омбудсмен закликала світову спільноту відреагувати на чергове порушення прав та свобод в окупованому Криму.

Довідка: Семедляєв є захисником українських політв'язнів Сейтумера Сейтумерова, Арсена Абхаїрова, Ремзі Бекірова, Нарімана Мемедемінова, Мемеда Белялова, Еміля Джемаденова, Зеврі Абсеїтова, Ремзі Меметова, Рефата Алімова, Ферата Сайфулєва.

Усі вони на 12 діб залишились без адвокатської підтримки. І це є порушенням права на захист, гарантованого ст. 13 Конвенції про захист прав людини та основних свобод, та прямою перешкодою професійній адвокатській діяльності.

Нагадаємо, чотирьом учасникам "третьої бахчисарайської групи" російський суд призначив від 12 до 17 років позбавлення волі у колонії суворого режиму.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua