• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Олег Бахматюк: фігурантів справи проти мене НАБУ за рік викликало на допит лише один раз. Ситник боїться згадувати прізвище мого "спільника" Писарука

Бізнесмен Олег Бахматюк розповів, що у справі проти нього і ексзаступника голови НБУ Писарука слідчі НАБУ провели лише по одному допиту на рік, а його самого жодного разу не допитали, хоча у НАБУ була і є така можливість

Олег Бахматюк
Олег Бахматюк
Реклама на dsnews.ua

Як пише РБК-Україна, Олег Бахматюк прокоментував в інтерв'ю Дмитру Гордону розслідування справи НАБУ проти нього і Олександра Пісарук, що стосується надання кредиту рефінансування VAB банку. За його словами, за рік наслідок провело лише по одному допиту менеджерів його компанії і тільки один допит Олександра Пісарук, а самого Бахматюка НЕ допитали жодного разу, хоча у НАБУ є всі можливості це зробити.

"Мій" спільник "Писарук заплатив 5 млн гривень — і випущений під особисту поруку. Ну," спільник "в лапках, який" вкрав "зі мною 1.2 мільярда гривень, за версією НАБУ. Живе і працює в Україні. Моїх менеджерів, 15 осіб, закрили і Чмиря компанію. З усіх менеджерів — знаєте, скільки разів людей допитали за рік? Один раз. знаєте, скільки разів Пісарук за рік допитали? Один раз. А що ж так? ", — розповідає бізнесмен.

Олег Бахматюк також заявив, що його самого НАБУ взагалі не допитувало жодного разу, хоча знають про його місцезнаходження в Австрії НАБУ офіційно повідомлено. "Мої адвокати звертаються:" Ми тут ". Ми через віденську прокуратуру звернулися в Інтерпол і до української прокуратурі: сказали" ми тут ". І відповідно до міжнародної конвенції, я тут офіційно перебуваю за статусом. Це моє право як громадянина України, як просто людину, моє право по ЄСПЛ. І я кажу: будь ласка, я готовий давати свідчення, — заявляє бізнесмен. — Вони, згідно із законом, повинні делегувати австрійської прокуратурі мене допитати, задати питання, але я буду в європейській державі, з нормальним адвокатом, без перекручування. За рік можна було 20 раз мене допитати ".

За його словами, НАБУ просто боїться згадувати прізвище другого фігуранта справи, Олександра Пісарук, тому, що він був представником МВФ в Україні, але без нього справа фактично розвалюється. "Мій" спільник "- це виконуючий обов'язки голови Національного банку, коли Гонтарева була у відпустці, Писарук, який зібрав нараду у себе в кабінеті, запросив акціонера, запросив голову наглядової ради, голови правління, всіх директорів департаменту. І він зібрав нараду — це був "змову" якраз на 1.2 мільярда гривень. це людина, яка фактично вивів мій банк з ринку: це те, про що ми з вами говорили. Так насправді ви чули хоч один раз від Ситника, від Шабуніна — від усіх цих "шанованих" людей — прізвище Пісарук? Дивно. Тому Бахматюк не чиновники. я ніколи не був чиновником, я ніколи не був депутатом, я ніколи не був міністром. я не підпадаю під категорію "чиновник", я не державний службовець. Державним службовцям по моїй справі є Олександр Писарук. А знаєте чому? Тому що Олександр Писарук 3 роки був представником МВФ в Україні. І фактично сказати, що я вступив в змову з Пісарук ... Тому що він же основний факто р. Я постійно говорю Шабунін, Ситнику: немає ніякого діла Бахматюка. Це настільки підміна понять..."

 

Справа проти Пісарук і Бахматюка було відновлено і розслідується НАБУ з 2019 року, хоча було закрито слідчими органами і рішеннями судів через відсутність складу злочину. Воно стосується надання кредиту рефінансування VAB банку Олега Бахматюка, який під контролем НБУ пішов на виплати вкладникам банку під час так званого "банкопаду" 2015 року.

    Реклама на dsnews.ua