• USD 28
  • EUR 33.2
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Олег Бахматюк: я інвестував в Україну 3,5 млрд. Але війна з Ситником забрала більше, ніж війна з Росією

Власник одного з найбільших українських агрохолдингів розповів про те, що він інвестував в Україну 3,5 мільярди доларів, та особиста війна директора НАБУ Ситника проти нього знищує його підприємства

Олег Бахматюк
Олег Бахматюк
Реклама на dsnews.ua

Як пишуть Українські новини, власник групи компаній "Укрлендфармінг" Олег Бахматюк розповів в інтерв’ю Дмитру Гордону про те, як переслідування його Артемом Ситником призвело до величезних втрат як для компанії, так і для бюджету країни.

"Скільки я інвестував? Десь, напевно, порядку трьох мільярдів доларів. Трьох з половиною, якщо говорити за всю діяльність. Ми побудували елеваторів на 3 мільйони тонн зберігання. Ми збудували дві найбільші птахофабрики у світі — кожна птахофабрика виробляє 1.5 мільярда яєць. Ми збудували насіннєві заводи, інкубатор у Макарові теж найбільший у Європі, ми закупили техніки десь на 500-600 мільйонів. Тобто ми побудували кластер, який мав високу продукційну можливість і можливість виходу на зовнішні ринки. Ми для цього залучали зовнішні запозичення. Це порядку 2-х мільярдів доларів протягом 8-ми років. Якщо взяти по усій Україні, це порядку 4-х тисяч об’єктів різнопланового ведення діяльності. Це живий організм, який у 600-ти населених пунктах у кожному практично регіоні України: може, у 23-х регіонах, а не у 25-ти. У Криму ми втратили свої активи, у частині Донецька ми втратили свої активи якраз після експансії Російської Федерації. Ми тоді загубили порядку 30-40-ка процентів Авангарду в 14-му році. Якраз компанія була друга у світі – і впала в об’ємі майже у 2 рази. Потім ми поетапно до 2018-го року відновили", — розповів бізнесмен.

Бахматюк розповів, що незаконно відновлена проти нього колишнім заступником генпрокурора Каськом справа, яку розслідує НАБУ, принесла втрат більше, ніж російська агресія. "Якщо взяти на 2019-й рік, у нас на піку було десь 30 тисяч людей. Зараз працює менше 22-х тисяч. Я думаю, десь 21500-21300, якщо так взяти, в цілому. Ми втратили десь 30 процентів людей, і десь порядку 35-ти компаній: позакривали ряд виробництв, позакривали ряд підрозділів, які в основному були націлені на розвиток або на інвестиції, які потребують довгого оборотного капіталу. Тому що війна, в якій я останній рік, на жаль, змушений жити, – вона забирає репутаційні можливості, банки закривають ліміт, постачальники посилюють умови, покупці з опаскою купують твій товар: тільки на певних умовах. Тобто ти фактично живеш у набагато складніших умовах, ніж будь-який нормальний суб’єкт підприємницької діяльності. А пандемія – вона ще більше підкосила.

Ми таку статистику давали: що ми до 2015-го року за 3 роки сплатили 7.7 чи 7.8 мільярда податків усіх рівнів. Тобто в рік ми платили десь від 2-х до 3-х мільярдів гривень. Навіть трошки іноді більше. Зараз, я думаю, ми сплатимо половину. Тому що стараннями НАБУ і усіх гончих, які імітують велику діяльність і розказують, що вони переслідують інтереси держави, а насправді вони її знищують і займаються імітацією, що я можу аргументовано доказати без будь-якої емоції, на жаль, я опинився у тій ситуації".

Нагадаємо, що справа проти Писарука і Бахматюка була відкрита через нібито нецільове використання коштів рефінансування, наданих НБУ VAB банку в період банківської кризи 2014 року. Висновки експертиз Фонду гарантування вкладів і заяви НБУ підтверджують, що всі кошти рефінансування були витрачені за прямим призначенням – їх отримали вкладники банку.

    Реклама на dsnews.ua