• USD 38.2
  • EUR 41.3
  • GBP 48.2
Спецпроєкти

Олексій Кошель: Вибори в Дніпропетровську стануть 2-ю серією битви Порошенка проти Коломойського

Напередодні початку виборчої кампанії "ДС" вирішила поспілкуватися з головою Комітету виборців України щодо того, де нам чекати гарячих точок і чи не повториться у нас ситуація з 205 округом
Фото: novostimira.com.ua
Фото: novostimira.com.ua
Реклама на dsnews.ua

"ДС" Виборча кампанія стартувала практично по всій країні. Чи доцільно зараз говорити про те, що десь можна очікувати серйозні проблеми і конфлікти?

О.К. Зараз, на першому етапі кампанії була висока загроза того, що ряд політпроектів і особливо кандидатів у мери могли почати свої виборчі перегони з гучних скандалів заради засвітки. Проте, за винятком певних скандалів у Полтаві між нинішнім мером і депутатом Капліним, якихось глобальних проблем не виникло. 

Щодо прогнозів по кампанії, то експерти КВУ виділили шість регіонів де можуть розпочатися серйозні "бойові дії". Це Дніпропетровськ, Харків, Запоріжжя, Полтава, Ужгород і можливо в Києві та Черкасах. В інших крупних містах вірогідність різкого загострення передвиборчих баталій поки невисока. Хоча не виключені проблеми і в Мелітополі, і в Енергодаріі ряді інших міст обласного і районного значення.

"ДС" Давайте почнемо з Харкова. Багато хто говорить, що там уже все вирішено і ніхто не збирається воювати проти Кернеса...

О.К. У Харкові все буде залежати від того на кого поставлять демократичні сили і чи спроможуться вони висунути єдиного кандидата. Бо вже зараз кандидатом від БПП називають депутата Михайла Кобцева, а від НФ ніби то йде екс-губернатор Балута. Плюс "Самопоміч" хоче висунути когось свого. Якщо вдасться домовитися про єдиного кандидата, другий тур в цьому місті забезпечений. А там уже Кернесу буде дуже важко. Тому в Харкові команда Кернеса грає на збільшення кількості кандидатів від умовно провладних сил. 

"ДС" Про Дніпропетровськ теж всі кажуть, що там все вирішено – є Вілкул і є Філатов, які виходять в другий тур...

О.К. Дніпропетровськ – місто з, можливо, навищим рівнем "небезпеки". Там уже зараз відомо про двох кандидатів – Олександра Вілкула (представник Ахметова) і Бориса Філатова (група Коломойського). Наскільки мені відомо зараз БПП готується виставивти свого кандидата, який досі не був засвічений у місцевих скандалах і розборках. І я так розумію, що вибори в Дніпропетровську стануть другою частиною битви Порошенка проти Коломойського. Перемога в цьому регіоні і особливо в цьому місті – може стати ключем до перемоги взагалі на всьому піденному-сході. Тим більше, що зараз на Дніпропетровщині відбувається велика війна між Ахметовим і Коломойським, кожен з них хоче закріпити цю область за собою, як базову. І саме тому для Петра Порошенка важливо не допустити перемоги жодного з олігархів в цьому регіоні.  

Реклама на dsnews.ua

Не варто також забувати, що соціологія показує, що більше 60% жителів області підтримують європейські цінності і реформування країни. Тому, все те, що зараз говориться в багатьох ЗМІ про великий реванш Опоблоку чи безальтернативну перемогу "Укропу" на Дніпропетровщині – це більше політтехнологія ніж реальність. Є ще один важливий момент. Згідно з даними соцдослідження, яке оприлюднив СОЦИС, якщо в другий тур вийдуть Філатов і Вілкул 58% жителів Дніпропетровська не прийдуть на вибори. Тому, зараз все в руках БПП.

"ДС" Чому ви включили до списку проблемних міст Запоріжжя?

О.К. Весь топ-менеджмент СКМ переїхав із Донецька в Запоріжжя. Цю область Ахметов розглядає так само як і Дніпопетровщину, як базовий регіон для бізнесу і політики. Тому тут він буде битися "не на життя, а на смерть". Також тут буде глобальна битва за ще два міста – Мелітополь і Енергодар. Насправді, якщо Ахметову вдасться отримати владу в Запоріжжі і Дніпропетровську він буде готовий до великого розхитування ситуації. Тому тут, так само, як і в Дніпропетровську Порошенку дуже важливо отримати перемогу.

"ДС" Черкаси, Полтава, Ужгород – це продовження сарих пісень про головне, чи все ж таки є нові сюжетні лінії?

О.К. В Черкасах традиційно Одарич буде відстоювати свої позиції. Не треба забувати, що зараз, як ніколи позиції Одарича і його партії "Вільних демократів" зблизилися з позиціями Укропа. А тому, для БПП дуже важливо і в цьому регіоні не допустити посилення Коломойського.

Щодо Ужгорода, то після початку воєнних дій проти Балоги для всіх сторін конфлікту важливо показати, хто головніший і хто реально управляє Закарпаттям.

В Полтаві теж все більше-мегше ясно. Там є Каплін і є Мамай. Тому багато хто вже говорить про те, що потрібно "запасатися попкорном". Правда, всі ці історії різко погіршують і без того складну морально-психічну ситуацію в місті.

"ДС" Після виборів на 205 окрузі багато хто заговорив про те, що на цих виборах знову розквітне підкуп, які ваші прогнози?

О.К. Перш за все повторити 205 округ в загальнонаціональному масштабі неможливо. Чи буде підкуп? Так він буде. І тут проблема не в законі, який ввів ряд прогресивних норм, в тому числі і другий тур, які різко звужують можливість для підкупу. Є проблема, яка полягає в тому, що кожен четвертий виборець готовий продавати свій голос. І немає жодної політичної сили, яка б не хотіла спробувати купувати виборця. Для того, щоб боротися з підкупом потрібно спочатку домовитися елітам, що вони відмовляються від цієї практики. Але поки про такий пакт еліт говорити зарано.

    Реклама на dsnews.ua