• USD 27.3
  • EUR 30.9
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Оператор ГТС України запідозрив "Газпром" у спробах обійти закони ЄС

Російський монополіст "Газпром" спробує обійти європейське законодавство і хоча б частково запустити магістральний газопровід "Північний потік-2"

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це написав у своєму Facebook керівник компанії "Оператор ГТС України" Сергій Макогон, повідомляє "ДС".

"Газпром, можливо, зараз намагається обійти вимоги європейського законодавства і сертифікувати не весь газопровід, а лише частину, яка розташована у територіальних водах Німеччини. Для цього швейцарська Nord Stream 2 AG створить німецьку "дочку", яка, в свою чергу, намагатиметься отримати статус незалежного оператора", — зазначив він.

За словами Макогона, німецький регулятор BnetzA повинен визначити, чи буде ця дочірня компанія відповідати німецькому та європейському законодавству.

Макогон зазначив, що залучення української сторони до сертифікації оператора "Північного потоку-2" було дуже своєчасним, тому що "такі кроки Газпрому виглядають як юридичні трюки"

"Північний потік-2 — це один безперервний газопровід, який Газпром побудував через території країн-членів ЄС. Тому вимоги законодавства ЄС мають повністю поширюватись на весь газогін, без винятків: розділення власників, доступ третіх сторін і прозорі тарифи", — пояснив він.

Нагадаємо, 15 листопада НАК "Нафтогаз України" отримала схвалення німецького регулятора BnetzA на участь у сертифікації компанії-оператора російського магістрального газопроводу "Північний потік-2" Nord Stream 2 AG.

16 листопада Німеччина тимчасово призупинила сертифікацію компанії Nord Stream 2 AG як незалежного оператора російського газопроводу "Північний потік-2". У Кремлі не бачать політичного підґрунтя у цьому рішенні.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua