• USD 36.6
  • EUR 37.5
  • GBP 44.3
Спецпроєкти

Операція "Авдіївка". Як Москва ліпить із марення "чудовий новий світ"

Російська преса, як справжній божевільний, транслюючи відверта маячня, розповідає в метафоричній формі всю правду
Фото: youtube.com
Фото: youtube.com
Реклама на dsnews.ua

Схоже, що Росія не збирається послаблювати напруженість на Донбасі. Для того щоб зрозуміти, навіщо їй це потрібно, необхідно уважно вивчити, що про події в Україні пишуть російські ЗМІ. Російська преса, як справжній божевільний, транслюючи відверта маячня, розповідає в метафоричній формі всю правду. Треба тільки вміти розшифровувати.

Телеканал "Дощ" повідомив, що "в ДНР розповіли про 78 загиблих українських військових". У свою чергу глава бойовиків Захарченко переконував, що у терористів втрат немає зовсім, тоді як камери зняли на задньому фоні трупи "відпускників". Так це і пішло в ефір. Прекрасна ілюстрація того, що відбувається.

Ліберальні російські журналісти і пропагандистські ЗМІ тут спрацювали синхронно, намагаючись переконати публіку в тому, що українська сторона несе колосальні втрати в той момент, коли у "молодої республіки" все під контролем. LifeNews приписав українську Авдіївку до терористичного квазиобразованию ДНР і побідкався, що із-за нападу української армії і безперервні обстріли жителі збирають речі і готуються виїжджати. Ось так просто з агресорів, обстрілюють житлові квартали, терористи перетворюються в "захисників". І вже українські спікери, начебто Мураєва і Рабиновича, розганяють істерику про те, як українські військові піддають небезпеки цивільне населення.

Який би ні був марення, він завжди по-своєму логічний. Для того щоб на умовно незалежною майданчику лаяти українську армію, необхідно спиратися на "факти". Нехай брехливі, але курсують в інформпросторі як якісь альтернативні точки зору. Твердження, що марсіани скоро завоюють весь світ у параноїка завжди грунтується на деяких публікаціях, "секретної інформації", спостереженнях та іншої нісенітниці.

Точно також слова глави російського Мзс Сергія Лаврова про те, що за обстрілом Авдіївки варто особисто Петро Порошенко, спираються на інформацію, яка "відома всім". "Всі знають, хто на Україні заводить ситуацію в глухий кут, і останні провокації київського режиму, які днями відбулися, — зайве тому підтвердження. Навіть глибоко упереджена німецька преса визнала, що за всім цим стоїть Порошенко, якому дуже важливо загострювати ситуацію, щоб Україну не забули", - заявив Лавров. Німецьке видання дійсно було. Але його упередженість явно спрямована проти України.

Мовець кремлівська голова Дмитро Пєсков вже озвучив пропозицію почати переговори між Росією і США, назвавши Авдіївку "приводом" для відновлення діалогу. У Кремля, за словами Пєскова, є "достовірні дані", які свідчать про те, що якісь "самостійні загони" української армії напали на територію, контрольовану ДНР біля Авдіївки, що призвело до людських жертв. Пєсков стверджує, що обстріл населеного пункту говорять про неможливість Києва контролювати такі "загони". Звичайно ж, російські речники брешуть, але з якою метою?

Для того, щоб вливати у вуха публіці альтернативно обдаровані заяви, необхідні "факти". Їх конструюванням і займаються російські журналісти. Росія створює маячну реальність, в яку прагне втягнути якомога більше народу. У цьому їй допомагають "незаангажовані німецькі ЗМІ" і "останній непідконтрольний Кремлю" телеканал "Дощ".

Реклама на dsnews.ua

Звести з розуму весь світ - це, звичайно, приваблива перспектива. Але альтернативна реальність потрібна Кремлю для цілком певної мети. У російській інтерпретації військові дії на сході України відбуваються між двома рівноправними суб'єктами, а страждають мирні громадяни. Ось що означають всі ці "за повідомленнями ДНР". Ось що стоїть за заголовками видань, нібито не мають відношення до Кремля. Всі разом вони піднімають повністю підконтрольні Росії терористичні анклави до статусу самостійного суб'єкта.

Адресат у всій цій інформаційно-терористичної кампанії один — Дональд Трамп. Для американського президента створюється знайома йому реальність холодної війни, де Росія підтримує одну із сторін в межах українського конфлікту, Америка Обами з самого початку підтримувала іншу. Звичайна боротьба за сфери впливу, в якій агресивні тубільці тільки засіб для геополітичної гри великих. За допомогою офіційних заяв, підкріплених пропагандистської брехнею, створюється ілюзія, що в якійсь дикій країні озброєні до зубів варвари третій рік ділять владу. Мовляв, все це наслідки непродуманої політики адміністрації Обами і небажання йти на переговори з Росією - гарантом миру і стабільності в регіоні. Одні нападають, інші відбиваються, хто винен — незрозуміло, обидві сторони хороші, Порошенко - Захарченко, "самостійні загони української армії проти повстанців молодої республіки". "Хто їх розбере, друже Дональд. Давай домовлятися і припиняти цей балаган. Ми ж серйозні люди. Нам нічого ділити".

Володимир Путін не намагається сьогодні ділити світ з Дональдом Трампом. Він запрошує його усунути наслідки "переділ", що залишився після адміністрації Обами. Брехня і справжня маячня полягають у тому, щоб стверджувати, що США, Європа вже переділили світ, порушили баланс, зробили ставку не на тих людей. Що і є причиною спалахнули кривавих конфліктів. Провокації будуть продовжуватися до тих пір, поки Трамп не висловить однозначно свою позицію щодо подій в Україні, не визначить боку, симпатії і пріоритети.

Метою загострення на сході України і паралельного інформаційного загострення є пониження статусу української держави до рівня бутафорських "республік". Якщо нова американська адміністрація в це повірить або зробить вигляд, що повірила, Росія отримає можливість приступити до наступного етапу спецоперації "Авдіївка". Почати втягування Сполучених Штатів в переговори про розрядку і роззброєння "заради миру в усьому світі".

    Реклама на dsnews.ua