• USD 27.9
  • EUR 33.9
  • GBP 39.4
Спецпроєкти

Опозиція внесла до Ради альтернативний закон про київ

Реклама на dsnews.ua
Представники парламентської опозиції подали альтернативний проект закону "Про столицю України - місто-герой Київ"

Про основні пункти законопроекту №2143-1 повідомила народний депутат фракції "Європейська Солідарність" Ірина Фриз, передає "ДС".

"Як з'ясувалося, "слуги", незважаючи на спроби змінити Конституцію в частині збільшення повноважень президента і встановлення самодержавства, не знають змісту цього документа. Але стаття Стаття 118 Основного Закону України передбачає, що виконавчу владу в областях і районах, містах Києві та Севастополі здійснюють місцеві державні адміністрації. Таким чином, ліквідація Київської міської державної адміністрації, як це передбачено законопроектом 2143 неконституційним. Ми пропонуємо ліквідувати КМДА та райадміністрації але замість них ввести єдину Адміністрацію міста Києва, що буде відповідати Конституції", - написала Фриз сьогодні на своїй сторінці в Facebook.

Також, за її словами, автори законопроекту про столицю пропонують повернути районні ради та виконавчі комітети районних рад. "Це важливо, адже районні ради були найбільш наближеним до киянам ланкою місцевого самоврядування і мали повноваження і можливості безпосередньо займатися проблемами району, вулиці та будинки. Також пропонується закріпити фінансові гарантії особливостей здійснення місцевого самоврядування та виконавчої влади в місті Києві", - додала нардеп.

"З метою реалізації цього права на самоврядування пропонується надати громаді міста Києва можливості самостійно займатися власними проблемами без залучення і контролю з боку держави. Таким чином, це стане не тільки реалізацією принципів політики децентрацизации влади, але і встановленням справедливості: проблеми Києва, незважаючи на його особливий статус, мають вирішувати кияни. У цьому столиця не повинен відрізнятися від інших міст-мільйонників. Права громадян повинні бути рівними", - підкреслила Ірина Фриз.

Нагадаємо, раніше на сайті парламенту з'явився проект закону, яким передбачено проведення дострокових виборів мера столиці.

    Реклама на dsnews.ua