• USD 28.3
  • EUR 33.3
  • GBP 36.7
Спецпроєкти

Оприлюднено проєкт заяви Верховної Ради щодо подій у Білорусі

Реклама на dsnews.ua

Народний депутат фракції "Європейська Солідарність" Олексій Гончаренко опублікував проєкт заяви Верховної Ради щодо подій у Білорусі

Цю заяву мають винести сьогодні, 4 вересня, на голосування у сесійній залі, інформує "ДС".

"Заяву на своєму засіданні схвалив комітет з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва", – написав депутат в Telegram.

У документі йдеться, зокрема, що результати вибори не можуть показувати реального волевиявлення в Білорусі. Також у заяві засуджується насилля силовиків проти мітингарів та застерігається від втручання Росії у білоруську кризу.

"Як голова міжфракційного об’єднання "За демократичну Білорусь" я вважаю, що реакція українського парламенту має бути жорсткішою і чіткішою. Час брати відповідальність за свою позицію. Це і є демократія", — додав Гончаренко.

Нагадаємо, 9 серпня в Білорусі відбувся основний день голосування на президентських виборах. За попередніми даними Центрвиборчкому, за чинного президента Олександра Лукашенка проголосували приблизно 80% виборців. Після оголошення попередніх результатів на вулиці білоруських міст вийшли сотні тисяч людей, протестуючи проти масштабних фальсифікацій, силовики почали затримування. Станом на 10 серпня було затримано близько трьох тисяч осіб, у ніч на 11 серпня — ще близько двох тисяч, 12 серпня МВС Білорусі відзвітувало про затримання понад тисячі осіб, а 13 серпня — про 700. Станом на 17 серпня мова йшла про щонайменше сім тисяч затриманих.

Президенти низки європейських держав закликали владу Білорусі відмовитися від насильства відносно протестувальників і дотримуватися демократичних стандартів. Президент України Володимир Зеленський констатував, що результати виборів президента викликали обурення значної кількості людей і закликав до діалогу між владою і протестувальниками.

11 серпня кандидат у президенти Білорусі, опонент Олександра Лукашенка Світлана Тихановська виїхала до Литви, звідки закликала своїх прихильників не виходити на площу та "поважати закон". Згодом вона записала ще одне відео, в якому заявила про готовність "стати національним лідером Білорусі". 15 серпня штаб Тихановської почав формування Координаційної ради. Вона покликана обговорювати і розробляти безпечні та стабільні механізми забезпечення передачі влади. Лукашенко назвав це спробою захоплення влади в країні. Станом на початок вересня в Білорусі продовжуються страйки на державних підприємствах, в багатьох містах країни відбуваються мітинги і мирні акції протесту.

    Реклама на dsnews.ua