• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Організатори блокади Донбасу дали Росії заробити на вугіллі – ЗМІ

Реклама на dsnews.ua
За перше півріччя 2017 року Україна імпортувала з Росії антрацитового вугілля більше, ніж за весь 2016 рік

Основна причина - через блокади Донбасу, організованої, зокрема, представниками партії "Самопоміч", а потім узаконеної рішенням РНБО, потоки контрабандного "чорного золота" пішли через територію країни-агресора, тим самим поліпшуючи її зовнішньоторговельне сальдо. Про це пише видання "Апостроф" з посиланням на дані Держстату, інформує "ДС".

Видання зазначає, що, за даними Держслужби статистики, за перше півріччя 2017 року Україна імпортувала 826 тис. тонн антрациту, з них 91% - з Росії. "За це ми заплатили країни-агресора понад $70 млн, у той час як за весь 2016 рік сума аналогічних платежів склала $45,8 млн. До речі, за весь минулий рік частка антрациту з Росії складала всього 61%. В абсолютних обсягах йдеться про 750 тис. тонн за шість місяців поточного і 567 тис. тонн за весь 2016 рік. Збільшення обсягів закупівель почало відбуватися як раз після початку блокади", - наголошують журналісти.

За їх даними, поставки відбуваються переважно на Счастьинскую (Луганську) ТЕС, що "живить" електроенергією неоккупированную частину Луганської області. "Справа в тому, що після початку блокади єдина залізнична гілка, за якої на станцію можна завозити вугілля - йде з Росії. Потреби станції - до 100 тис. тонн антрациту щомісяця. У рік це більше мільйона. Але інших варіантів забезпечувати її вугіллям "завдяки" блокадниками поки немає - якщо ЛуТЭС зупиниться, погасне світло у північно-східній частині області", - йдеться в статті "Апострофа".

Таким чином, ніби заблокувавши поставки вугілля в країну, організатори акції дали прямо заробити країни-агресора, приходять до висновку журналісти.
 
Втім, навіть не купуючи вугілля у росіян, а замовляючи кораблі з "чорним золотом" з США або ПАР, Україна все одно дає можливість росіянам збагачуватися. "Як тільки ми беремо на себе південноафриканські або американські обсяги, де-то в світі утворюється дефіцит, покриваються російськими постачальниками. За даними консалтингової компанії IHS, експорт антрациту в світі в січні-червні 2017 р. склав 10,6 млн т (+9% до аналогічного періоду попереднього року), у тому числі постачання з Росії зросли на 29% (або +1,8 млн т), до 8,2 млн т. і склали понад 75% всього світового експорту. За грубими підрахунками, це принесло країні додатково не менше $168 млн. Не виключено, що частина цього вугілля була продана Україні", - відзначає автор матеріалу.

На думку журналіста, приріст експорту, швидше за все, стався саме за рахунок окупованого Донбасу, звідки збувати вугілля в Україну стало формально неможливо. В якості аргументу наводиться також матеріал інформагентства Reuters, згідно з яким російське Міненерго визнало, що основний обсяг вугілля, що надходить з підконтрольних сепаратистам територій сходу України, відправляється на експорт транзитом через Росію.

"Таким чином, напрошується питання - чи не була блокада організовано саме для цієї цілі - нарощування частки Росії на світовому вугільному ринку з допомогою антрацитових шахт, "націоналізованих" сепаратистськими бандформуваннями в так званих ДНР і ЛНР?", - зазначає "Апостроф".

    Реклама на dsnews.ua