• USD 28.1
  • EUR 34
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Відповідальність за брехню в деклараціях: Зеленський вніс в Раду законопроєкт

Реклама на dsnews.ua

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт президента України про відновлення відповідальності за декларування недостовірної інформації

Про це повідомляє "ДС" з посиланням на сайт парламенту.

Зазначимо, наразі текст проєкту закону №4434 не опублікований, проте в назві документа вказується, що він вносить зміни "до деяких законодавчих актів України щодо відновлення відповідальності за декларування недостовірної інформації та неподання суб'єктом декларування декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування".

Нагадаємо, 27 жовтня КСУ визнав неконституційним положення про кримінальну відповідальність за недостовірне декларування, а також забрав частину контролюючих функцій у Нацагентства з попередження корупції. Зокрема, було скасовано право НАПКА вести моніторинг доходів і витрат суддів. 28 жовтня НАПКА згідно з рішенням КСУ закрило доступ до реєстру електронних декларацій, проте вже 29 жовтня Кабмін на позачерговому засіданні зобов'язав НАПКА відкрити доступ до декларацій.

Як писала "ДС", в ніч на 30 жовтня президент Володимир Зеленський подав до Верховної Ради законопроект, яким запропонував припинити повноваження чинного складу Конституційного Суду України (КСУ). 3 листопада нардепи "Слуги народу" почали збирати підписи під зверненням до суддів Конституційного Суду щодо їх добровільної відставки. На наступний день відповідне звернення нардепи передали безпосередньо в КСУ.

    Реклама на dsnews.ua