• USD 28.1
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Патрулі та перепуски: Кабмін розписав правила введення комендантської години

Кабінет Міністрів сьогодні затвердив порядок заходів при введенні комендантської години та встановленні спецрежиму світломаскування в окремих місцевостях, де введено воєнний стан

Кабінет Міністрів затвердив порядок заходів при введенні комендантської години. Фото: EPA/UPG
Кабінет Міністрів затвердив порядок заходів при введенні комендантської години. Фото: EPA/UPG
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляється в публікації "Інтерфакс-Україна", передає "ДС".

Згідно з положенням введення комендантської години та встановлення спецрежиму світломаскування здійснюється тільки за наявності реальної загрози життю і безпеці осіб, інтересам суспільства чи держави, а також для забезпечення громадського порядку.

Комендантська година і спеціальний режим світломаскування вводиться наказом військового командування або військової адміністрації (у разі її створення). Цим наказом назначається комендант, визначається час комендантської години і спецрежиму, межі території їх введення, порядок руху транспорту, а також порядок функціонування та перебування комендатури.

Контроль над дотриманням комендантської години і спецрежиму здійснює патруль, який підпорядковується коменданту.

Також передбачено створення системи пропускного режиму та за рішенням коменданта - видачі перепусток.

У разі реальної загрози життю і безпеці комендант має право тимчасово обмежити перебування, свободу пересування, в'їзд і виїзд на територію або з території, де введено комендантську годину.

Як повідомляла "ДС", на початку червня в ряді міст США (включаючи Вашингтон, Нью-Йорк, Філадельфія) вводили комендантську годину через масові акції протесту, що спалахнули через загибель афроамериканця Джорджа Флойда.

    Реклама на dsnews.ua