• USD 27.8
  • EUR 32.7
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Патрулі та пропуску: Кабмін розписав правила введення комендантської години

Кабінет міністрів сьогодні затвердив порядок заходів при введення комендантської години та встановлення спецрежиму світломаскування в окремих місцевостях, де введено воєнний стан
Кабінет міністрів затвердив порядок заходів при введення комендантської години. Фото: EPA/UPG
Кабінет міністрів затвердив порядок заходів при введення комендантської години. Фото: EPA/UPG
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляється в публікації "Інтерфакс-Україна", передає "ДС".

Згідно з положенням, введення комендантської години та встановлення спецрежиму світломаскування здійснюється тільки за наявності реальної загрози життю і безпеці осіб, інтересам суспільства чи держави, а також для забезпечення громадського порядку.

Комендантська година і спеціальний режим світломаскування вводиться наказом військового командування або військової адміністрації (у разі її створення). Цим наказом визначається комендант, визначається час комендантської години і спецрежиму, межі території їх введення, порядок руху транспорту, а також порядок функціонування та перебування комендатури.

Контроль над дотриманням комендантської години і спецрежиму здійснює патруль, який підпорядковується коменданту.

Також передбачено створення системи пропускного режиму та за рішенням коменданта - видачі перепусток.

У разі реальної загрози життю і безпеці комендант має право тимчасово обмежити перебування, свободу пересування, в'їзд і виїзд на територію або з території, де введено комендантську годину.

Як повідомляла "ДС", на початку червня в ряді міст США (включаючи Вашингтон, Нью-Йорк, Філадельфію) вводили комендантську годину з-за масових акцій протесту, що спалахнули через загибель афроамериканця Джорджа Флойда.

    Реклама на dsnews.ua