• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

ПЦУ про закриття "релігійної справи" Порошенка: звинувачення були абсурдними

Реклама на dsnews.ua

Православна церква України привітала закриття кримінального провадження проти п'ятого президента України Петра Порошенка щодо отримання ПЦУ Томоса про автокефалію

Про це сьогодні заявив речник Київської Митрополії архієпископ Євстратій (Зоря), інформує "ДС".

Як стало відомо 30 липня, Державне бюро розслідувань припинило кримінальне провадження стосовно пʼятого президента, лідера "Європейської Солідарності" Петра Порошенка "про розпалювання релігійної ворожнечі".

"Ми задоволені тим фактом, що Державне бюро розслідувань, дослідивши питання, прийшло до тих самих висновків, про які ми казали від самого початку – питання про об‘єднавчий процес, про утворення Православної Церкви України, отримання Томосу жодним чином не має підстав розглядатися у кримінальному провадженні", – сказав Євстратій (Зоря).

Він наголосив, що звинувачення, покладені в основу звернення до ДБР, "були очевидно абсурдними", але, на його думку, "опоненти розвитку ПЦУ скористалися недосконалістю законодавства, яка дає широкі можливості для вимог порушити справу навіть з очевидно абсурдних приводів".

"Зараз факт порушення справи жодним чином не може свідчити про наявність достатніх підстав для цього, воно може бути лише формальністю, обумовленою визначеними законом процедурами. Але наші опоненти намагалися використати факт існування справи для того, щоби в інформаційному просторі атакувати Православну Церкву України. Тепер і цей псевдоаргумент, як і багато подібних до нього, якими користуються наші опоненти, спростовано. Тому ми задоволені рішенням і сподіваємося, що в процесі удосконалення законодавства будуть вжиті заходи, щоби не було можливості вимагати відкриття подібних кримінальних справ на підставі "юридичного спаму" і свідомо неправдивих тверджень", – підсумував речник Київської Митрополії ПЦУ.

Нагадаємо, 18 червня на мітингу під Печерським судом Петро Порошенко заявив, що стосовно нього відкрито чергове кримінальне провадження — за "розпалювання релігійної ворожнечі" у звʼязку з отриманням ПЦУ Томоса про автокефалію.

    Реклама на dsnews.ua