• USD 27.6
  • EUR 32.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Печерський суд має право приймати рішення про закриття справи по VAB банку Бахматюка, - нардепи

Реклама на dsnews.ua
Печерський суд має право ухвалювати рішення про незаконність дій першого заступника генпрокурора Касько. Нардепи спростували заяви НАБУ і САП про те, що така справа ніби вправі розглядати антикорупційний суд

Сьогодні на засіданні Комітету з питань антикорупційної політики розглядалося питання закриття справи проти VAB банку - рішення про відновлення вже розслідуваної і закритого справи колишнім заступником генпрокурора Віталієм Касько Печерський районний суд Києва визнав незаконним Офіс генерального прокурора за рішенням суду закрив справу. Однак НАБУ і САП відмовляються виконувати рішення суду.

Сергій Іонушас, юрист, заступник голови Комітету ВРУ з питань правоохоронної діяльності, під час засідання антикорупційного комітету прокоментував позицію НАБУ і САП про те, що Печерський районний суд начебто не мав права розглядати законність рішення Касько про відновлення справи VAB банку - оскільки такі справи нібито повинен розглядати тільки ВАКС: "Я повністю підтримую ідею, і голосував за це, що всі справи, що підслідні НАБУ, де процесуальне керівництво здійснює САП, повинні оскаржуватися у Вищому антикорупційному суді. Якщо ми говоримо про оскарження дій генерального прокурора, то вони на сьогоднішній день оскаржуються в іншому порядку. В даному випадку є постанова першого заступника генерального прокурора, і виходячи з цього, суд прийняв його до виробництва".

Однак представники НАБУ заявили про наявність юридичної колізії в цьому питанні. Нардеп Іонушас зазначив, що будь-які колізії в кримінальному законодавстві трактуються на користь сторони захисту.
"Якщо в комітеті ми говоримо, що є певна колізія, вона повинна, виходячи з презумпції невинуватості, трактуватися саме таким чином", - коментує депутат.
Нагадаємо, Сергій Іонушас раніше працював як досвідчений юрист з "95 кварталом" і за даними ЗМІ розглядався Офісом президента на посаду Генерального прокурора.
"Генеральна прокуратура зробила певні дії. Не має до цього ніякого відношення антикорупційний суд", - підтримала колегу нардеп Анжеліка Лабунська, юрист з 40-річним стажем.
"Хто вам дає право взагалі визначати, законно постанова, рішення суду чи ні? Якщо воно вам подобається - ви вважаєте його законним. Якщо воно вам не подобається - ви дозволяєте собі ... А ці рішення ухвалюються іменем України", - звернулася депутат до представників НАБУ і САП.

Нагадаємо, що 5 червня Печерський районний суд Києва прийняв рішення, яким визнав незаконною постанову Віталія Касько, колишнього заступника генпрокурора Рябошапки, про поновлення справи проти екс-заступника голови НБУ Олександра Писарука і бізнесмена Олега Бахматюка. НАБУ і САП відмовилися виконувати рішення суду, яке є остаточним і не підлягає оскарженню, і подали апеляцію до ВАКС.

    Реклама на dsnews.ua