• USD 27.9
  • EUR 33.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

Помічник Зеленського Шефір таємно зустрічався з Ахметовим, - "Схеми" (ВІДЕО)

Перший помічник президента Володимира Зеленського Сергій Шефір таємно зустрічався з олігархом Рінатом Ахметовим у його будинку під Києвом 

Сергій Шефір
Сергій Шефір
Реклама на dsnews.ua

Про це у своєму сюжеті заявляють журналісти програми "Схеми", інформує "ДС".

Як зазначається, 31 серпня знімальна група зафіксувала, як із бокових воріт Офісу президента виїхала Audi А8 на "номерах прикриття", якою на постійній основі користується перший помічник президента Сергій Шефір. Згодом автівка заїхала на заправку по дорозі в бік елітного поселення Конча-Заспа. Туди ж під’їхала автівка, якою користується охорона Ріната Ахметова, та приїхав броньований Mercedes-Maybach.

Сергій Шефір їде на зустріч з Рінатом Ахметовим
Сергій Шефір їде на зустріч з Рінатом Ахметовим

 

Maybach попрямував у бік селища Плюти у Київській області. Журналістам вдалось простежити, як автомобіль повернув саме до бокових воріт маєтку бізнесмена Ріната Ахметова, пише Радіо Свобода.

Журналісти звернулись до Сергія Шефіра із запитаннями, що він обговорював з господарем будинку, чому зустрічався з ним таємно і чи відомо про це президентові. У відповідь той зазначив: "Відповім на всі питання одразу. Нічого, що суперечить інтересам нашої країни, нічого протизаконного я не роблю, крапка".

Ці питання журналісти, як зазначається у сюжеті, також адресували пресслужбі Ахметова. Там нагадали про іншу відому зустріч – 16 березня, коли Володимир Зеленський офіційно зустрічався з представниками великого бізнесу.

"Як ви знаєте, ця зустріч була присвячена боротьбі країни з коронавірусом. Тоді ж, у березні, на боротьбу з епідемією в Україні пан Ахметов виділив 300 мільйонів гривень. На ці гроші Благодійним фондом Ріната Ахметова закуплені і направлені до лікарень країни тести і засоби індивідуального захисту для медиків, а також апарати ШВЛ, які вже рятують життя українців. Мета у пана Ахметова тільки одна – допомогти нашій країні подолати пандемію. Будь-які інші версії є чутками і маніпуляціями", — йдеться у відповіді.

Про зустріч із Шефіром наприкінці серпня пресслужба Ахметова нічого не повідомила, стверджують "Схеми".

Журналісти надіслали запит до президента із запитаннями про те, чи відомо йому про зустріч його першого помічника з бізнесменом, чи уповноважував президент Шефіра на перемовини із ним і чи вважає Зеленський такий формат контактів прийнятним "з огляду на передвиборчі обіцянки прозорих відносин з представниками великого бізнесу".

Банкова надіслала відповідь такого змісту: "16 березня 2020 року під час зустрічі з представниками великого бізнесу (у тому числі за участю Ріната Ахметова) глава держави Володимир Зеленський обговорював питання протидії поширенню Covid-19. Надалі інших зустрічей (у тому числі приватних або неофіційних) президента України з бізнесменом Рінатом Ахметовим не було. Глава держави також не доручав та не уповноважував представників своєї команди на такі зустрічі".

Також там зауважили: "Бізнесмен Рінат Ахметов здійснює суттєвий внесок в економічний та соціальний розвиток України через належні йому підприємства, які є одними з найбільших платників податків та забезпечують робочі місця для сотень тисяч громадян України. Ми вдячні Благодійному фонду Ріната Ахметова за виділення значних коштів на боротьбу з епідемією".

Зустріч Шефіра з Ахметовим
    Реклама на dsnews.ua