• USD 26.4
  • EUR 30.7
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Першого віцепрем'єра Любченка можуть звільнити за підсумками Трускавця, — ЗМІ

Причетність першого віцепрем'єра Олексія Любченка до кримінально караних діянь, зокрема, до "скручування" податку на додану вартість, як під час перебування на посаді глави податкової служби, так і після цього, обговорять на "кадровій" частині засідання фракції "Слуга народу" в Трускавці

Олексій Любченко
Олексій Любченко
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє видання "Дело" з посиланням на джерела у фракції, передає "ДС".

Видання нагадує, що протягом усього літа піар-консультанти Олексія Любченка всіляко "прокачували" в інформаційному полі ідею про те, що вже у вересні він може стати наступником Дениса Шмигаля на посаді прем'єр-міністра України.

"Одним із завдань створення такого "білого шуму" було заглушення негативу, пов'язаного з серйозними звинуваченнями в причетності до багатомільярдного "скручування" податку на додану вартість. За час, поки Любченко мав відношення до керівництва Державною фіскальною службою, через "скручування" було втрачено близько 30 млрд грн. Це податки великого і середнього бізнесу, які не надійшли до бюджету, але які б дуже там знадобилися", — йдеться в матеріалі.

ЗМІ публікували списки із сотень компаній з різних регіонів України, які причетні до "скручування", а також список осіб з оточення Любченка, які продовжують контролювати цю сферу й сьогодні. Зокрема, в документах згадуються нинішній в. о. голови ДПС Євген Олейніков, директор департаменту управління ризиками Антон Чиж, начальник управління цього ж департаменту Олександр Осаволюк, і багаторічна заступник голови ДПС Наталія Рубан, нагадують автори статті.

"За інформацією джерел в ДПС, після публікації зазначених матеріалів особливих змін у схемах не відбулося і оціночні обсяги податків, які проходять повз скарбницю за однією тільки ПДВ-схемою, яку запустив Олексій Любченко, щомісяця складають від 2 до 3,5 млрд грн", — сказано в тексті.

За даними джерел видання всередині фракції "Слуга народу", серед народних депутатів, які вирушили до Трускавця, є цілу низка парламентаріїв, які жваво зацікавилися "скручуваннями" ще коли про "скручування" Любченко в час його перебування головою податкової заявляв народний депутат Олександр Дубинський. Цей інтерес посилився після гучного виступу на цю тему позафракційного нардепа Гео Лероса під час призначення Любченка віцепрем'єром.

"Як стало відомо від деяких учасників заходу в Трускавці, вони мають намір підняти питання про профпридатність першого віцепрем'єра на його посаді, оскільки його нульову ефективність в Мінекономіки неможливо не помітити", — йдеться в матеріалі.

Також є питання і до "командної гри" Любченка. Наприклад, в кулуарах Кабміну відомо, що він є категоричним противником роботи з парламентом в форматі "стратегічних трійок", який також презентують в Трускавці.

"Любченко впевнений, що перетинатися на одному майданчику з главою комітету ВР з економіки — не його рівень, як і ходити "на наради" в Раду. Керівництву фракції такий підхід не дуже подобається, оскільки "трійки" припускають злагоджену роботу по впровадженню реформ президента, а не конкурс "хто впливовіший", — відзначають автори.

Факт причетності Любченка до схем також може негативно позначитися на іміджі та рейтингах президента Володимира Зеленського, йдеться в статті.

Крім питання причетності до "скручування", Любченко також замішаний в організації сумнівного конкурсу на очільника Бюро економічної безпеки. Що також викликає невдоволення у депутатів, орієнтованих у своїй діяльності на захист підприємців від посягання правоохоронних органів.

За даними джерел видання, Любченко чекає як мінімум великий звіт Мінекономіки за чотири місяці його діяльності, а також відповіді на запитання народних депутатів під час години запитань до уряду. Також розглядається питання про виклик Любченка на закрите засідання фракції.

"Крім того, джерела в "трускавецькій групі" "Слуг народу" підтверджують, що від імені низки депутатів готується заява про злочини Любченка на посаді глави ДПС, яке відправлять до НАБУ і ДБР, і в основі якої будуть матеріали звіту тимчасової слідчої комісії та дані, раніше опубліковані в ЗМІ", — сказано в статті.

    Реклама на dsnews.ua