• USD 27.4
  • EUR 32.4
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Писарук: Я здивований, що справа VAB банку закрито з формальних причин, а не по суті

Колишній заступник голови НБУ Олександр Писарук заявив, що справу проти нього і бізнесмена Олега Бахматюка закрито рішенням суду за вагомим формальних причин, але має бути закрита і по суті, адже для цього є всі фактичні і юридичні підстави
Реклама на dsnews.ua

Про це Писарук заявив в колонці "Нового часу", коментуючи закриття рішенням Печерського районного суду р. Києва справи проти нього і Олега Бахматюка, повідомляє УНІАН.

"Новина, звичайно, позитивна, оскільки звинувачення щодо мене як були, так і залишаються абсолютно безпідставні", - пише банкір.

Але для нього було "подивом дізнатися, що справа, незважаючи на всі юридичні і фактичні підстави для цього, було закрито не по суті, а з формальних причин, які, тим не менш, на нашу думку, також є вагомими".

Писарук нагадав, що у відносинах з "VAB банком" команда НБУ діяла в рамках законодавства та виключно з метою уникнення негативних наслідків банківської кризи в країні: "У процесі прийняття рішення про надання стабілізаційного кредиту "VAB банку", незважаючи на те, що криза вимагає оперативності прийняття рішень, команда пройшла необхідні процедури і прийняла законне рішення, яке досі чинне і ніким не оскаржене".

"Є всі підстави для закриття справи стосовно мене як з формальних причин, так і у зв'язку з відсутністю будь-якого кримінального злочину в моїх діях. Очікую, що найближчим часом всі необхідні процесуальні дії будуть зроблені і з мене будуть остаточно зняті всі звинувачення", - вважає Писарук.

Нагадаємо, що 5 червня Печерський районний суд Києва прийняв рішення, яким визнав незаконною постанову Віталія Касько, колишнього заступника генпрокурора Рябошапки, про поновлення справи проти екс-заступника голови НБУ Олександра Писарука і бізнесмена Олега Бахматюка. Крім того, висновки експертиз Фонду гарантування вкладів і заяви НБУ підтверджують, що всі кошти рефінансування були витрачені за прямим призначенням - їх отримали вкладники банку.

    Реклама на dsnews.ua