• USD 28.1
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Плененному українському моряку не дають відправити листа додому, - адвокат

Реклама на dsnews.ua
Адвокат з Криму Еміне Авамілєва відвідала захопленого Росією українського моряка В'ячеслава Зінченко

Про це у Facebook повідомив російський адвокат Микола Полозов, повідомляє "ДС".

"В ході сьогоднішнього дня адвокат нашої команди Еміне Авамілєва відвідала військовополоненого українського моряка В'ячеслава Зінченко. Молодий сором'язливий хлопчина. 20 років виповнилося влітку. Першим ділом запитав довго сидіти йому ще в цьому "Лефортово". Засмутився, коли дізнався, що в січні наслідок скоріше всього запросить у суду продовження варти. Каже, хотів вища освіта отримувати за фахом і вже подав документи в морехідку.", - зазначив Полозов.

За словами миколи Полозова, настрій у полоненого українця нормальний, депресії немає. За умовами утримання Зінченко розповів, що сидить у двомісній камері з якимось колишнім міністром однієї кавказької республіки. Той "постійно молиться" (по всій видимості виконує п'ятиразовий намаз). Особливо нічого не питає і про себе не говорить, зате охоче ділиться своїми продуктами.

"У камері є холодильник і телевізор з трьома російськими каналами. Зінченко був дуже здивований, коли побачив що про нього і його товаришів говорить пропаганда. Також йому доставили посилку, передачу від волонтерів. Буквально напередодні передали ще одяг, теплий спортивний костюм, взуття. На слідчі дії він виходив вже не в арештантської робі.", - повідомив Полозов.

Він додав, що моряк просить, щоб йому заслали сигарети, згущене молоко і м'ясо. Особливо згущеного молока не вистачає.

За словами миколи Полозова, В'ячеслав написав кілька листів рідним, однак цензура з якоїсь причини не дала їх відправити. Але прийшло кілька листів з Москви і Пітера зі словами підтримки.

"Як і інші допитані моряки, В'ячеслав Зінченко заявив, що він є військовополоненим і не буде давати інших свідчень. Він знає, що Україна бореться за звільнення його самого та інших військовополонених моряків.", - написав Полозов в соцмережі.

    Реклама на dsnews.ua