• USD 28.1
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Плівки Лероса: подарунок від СБУ чи НАБУ?

Плівки Лероса могли злити тільки силовики, які давно перетворилися із борців з корупцією в піар-технологів

Гео Лерос
Гео Лерос
Реклама на dsnews.ua

Але тепер ключове питання: чи почнуть головні фігуранти домовлятися і чи дасть Лерос другу порцію такою ж насиченою, як і першу.

1. Звідки виник Лерос? Він представник команди Богдана. Зараз його інформація — вигідна, як Богдану, який мститься команді Зеленського, так і Коломойському, який спеціально відійшов від Києва. Два тижні тому, перед висуванням кандидатів відбулася дуже складна зустріч в Офісі президента по Києву і в результаті, група Коломойського прийняла рішення не висувати жодного (!) свого кандидата в міськраду. Все місто віддано Тищенку.

2. Звідки у Лероса вся ця прослушка? Сам він натякає на СБУ, але навряд чи службі потрібно зливати матеріал з повним мочиловом СБУ. Другий варіант — «приватні охоронні структури». Можливо, але виникає багато запитань. І, нарешті, третій варіант — НАБУ. Давайте не забувати, що Андрій Богдан привів з собою цілу плеяду так званих антикорупціонерів, які орієнтуються на НАБУ (Рябошапка, Красносільська і т. д).

3. Якщо це НАБУ, то навіщо це їм? Головна ціль НАБУ — утримати на посаді Ситника, а будь-який корупційний скандал відволікає увагу від Ситника. Тому певна логіка тут є. Плюс ослаблення Єрмака і, відповідно, Зеленського — блокуватиме будь-які діі по звільненню Ситника. Як це парадоксально не звучить, але НАБУ є ситуативним союзником Коломойського в цьому питанні.

4. Чи матиме це якісь юридичні наслідки для Комарницького? Можна не сумніватися, що ніяких. Причин дві: у нього велике прикриття, а по-друге, ці плівки не мають юридичних наслідків.

5. Кого це реально зачепить? Зеленського, Єрмака і Кличка. Судячи з усього, за тиждень ми маємо отримати нову порцію плівок. І тут виникає велике питання: чи буде ця друга порція. Адже, не виключено, що відбудуться певні домовленості (наприклад, влада забуде про звільнення Ситника, якщо плівки злило НАБУ, звичайно, або щось подібне ), і тоді ми побачимо дуже скучну другу серію.

    Реклама на dsnews.ua