• USD 28.3
  • EUR 33.2
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Під Радою вимагали відправити у відставку міністра Ткаченка (ВІДЕО)

Сьогодні під будівлею українського парламенту пройшов мітинг за відставку міністра культури і інформаційної політики Олександра Ткаченка

Реклама на dsnews.ua

Про це стало відомо від кореспондента видання Journalist.

Ініціативна група «Ми разом» вийшла до народних депутатів із вимогами негайно звільнити Олександра Ткаченка з посади міністра у зв'язку з проросійською позицією міністра, перерозподілом державної підтримки на фінансування проросійських проєктів і спробами запровадити цензуру в інформаційному полі України.

"Ми прийшли сьогодні під парламент вимагати відставки Ткаченка, оскільки його дії щодо української культури — це диверсія. За сто днів перебування на посаді міністра Ткаченко перерозподілив посади між своїми родичами і друзями, дав« зелене світло» на зйомку російських фільмів і серіалів в Україні, зупинив процеси з декомунізації. І все це в момент, коли наші військові змушені боротися за мир над головою українців. Поки наші молоді хлопці гинуть від рук бійців країни-агресора, Ткаченко робить все можливе, щоби підтримувати зв'язок із Росією. Він лобіює інтереси ворожої держави. Як ці кроки повинні розцінювали ми — представники проукраїнського руху? Для нас Україна: українська культура, мова і кіно — це не порожній звук. А для нинішнього міністра — це спосіб збагатитися, за рахунок знищення галузі. Під виглядом витрат на культуру, так званий міністр використовує кошти з фонду на боротьбу з COVID-19, в той момент, коли щодня зростає кількість хворих. І ці гроші отримують у розпорядження проєкти родичів і друзів Ткаченка!"- сказав учасник мітингу Іван Нечаєв.

"Чому уряд не реагує на заклики українського культурного співтовариства про те, що недофінансування галузі призводить до її знищення, а міфічна держпідтримка йде на проєкти, що не мають відношення до українського творчого середовища? Чому Ткаченкові дають змогу здійснювати співробітництво з країною-агресором і роздавати держпідтримку проєктам своїх друзів і родичів? Чому під час війни особа, яка очолює одну з ключових галузей, в принципі веде діалог із агресором, причому від імені держави? Чому ні президент, ані Кабмін, ані парламент, ані правоохоронні органи, ні сам міністр не реагує на жоден заклик громадськості про захист права українців на свою культуру і національну самоідентифікацію? Ось із усіма цими «чому» ми сьогодні тут", — додав він.

"І сьогодні на наших очах буде відбуватися ще одна спроба знищення української ідеї як такої! Це ухвалення закону про медіа, списаного з російської кальки. Закону, котрий карає неугодні ЗМІ і підпорядковує весь інформаційний простір трьом людям у країні, одна з яких — Ткаченко, який методично йде до своєї мети по перетворенню української культури на предмет торгу і збагачення. Ми не можемо залишатися осторонь від цього і вимагаємо від уряду України зупинити діяльність антиміністра культури та інформаційної політики!» — резюмував активіст.

На думку активістів, відсутність реакції з боку парламенту і правоохоронних органів свідчитиме тільки про одне — вони підтримують Ткаченка і також замішані в його корупційних схемах.

    Реклама на dsnews.ua