• USD 27.6
  • EUR 32.5
  • GBP 36
Спецпроєкти

Під САП триває "яєчна блокада": від прокурорів вимагають виконати рішення суду (ВІДЕО)

Реклама на dsnews.ua
Співробітники агрохолдингів "Укрлендфармінг" і "Авангард" вранці 7 липня продовжили акцію протесту біля будівлі САП, вимагаючи скасувати постанову про відновлення кримінальної справи щодо власника компанії Олега Бахматюка і виконати відповідне рішення суду

В рамках безстрокової акції протестувальники також продовжили "яєчну блокаду" офісу Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, передає кореспондент "ДС".

Працівники УЛФ виклали лотки з яйцями біля входу в будівлю, залишивши невеликий прохід. Таким чином, вони продовжили т. н. "яєчну блокаду", розпочату вранці 6 липня.

Яичная блокада САП

Работники холдингов "Укрлендфарминг" и "Авангард" продолжают "яичную блокаду" САП, требуя выполнить решение суда

Gepostet von Деловая столица am Montag, 6. Juli 2020

На сьогоднішню акцію прийшло кілька сотень протестувальників, всі вони в медичних масках, деякі з них тримають плакати та прапори.

"Яичная блокада" Специализированной антикоррупционной прокуратуры

Работники холдингов "Укрлендфарминг" и "Авангард" продолжают "яичную блокаду" САП, требуя выполнить решение суда

Gepostet von Деловая столица am Montag, 6. Juli 2020

Як повідомлялося, 2 липня десятки співробітників агрохолдингу "Укрлендфармінг" (УЛФ) прийшли до офісу САП, вимагаючи від її керівника Назара Холодницкого виконати рішення Печерського районного суду Києва. По завершенні мітингу вони передали в САП відповідне звернення з 27 тисячами підписів. Крім того, мітингувальники пообіцяли продовжувати свою акцію до тих пір, поки не буде виконано їхню вимогу. 3 липня акція під САП була продовжена.

"Яичная блокада" Специализированной антикоррупционной прокуратуры

Работники холдингов "Укрлендфарминг" и "Авангард" продолжают "яичную блокаду" САП, требуя выполнить решение суда

Gepostet von Деловая столица am Montag, 6. Juli 2020

З якої причини САП не виконує судове рішення, невідомо. У зв'язку зі сформованою ситуацією групи компаній "Укрлендфармінг" звернувся до спікера Верховної Ради Дмитру Разумкову з вимогою допустити їх представників на засідання антикорупційного комітету парламенту, яке відбудеться 8 липня. У засіданні, згідно з інформацією з відкритих джерел, повинні взяти участь генеральний прокурор Ірина Венедиктова і керівник САП Назар Холодницький. Однією з тем засідання стане закриття справи, пов'язаної з VAB банком.

"Ми були дуже здивовані, що на розгляд цього питання комітетом не була запрошена і наша сторона, сторона акціонера "Укрлендфармінг" Олега Бахматюка, а також сторона іншого фігуранта справи, Олександра Писарука, колишнього заступника голови НБУ, для представлення своєї позиції. Створюється враження, що керівництво комітету вирішило призначити нас винними апріорі, і зробити це незважаючи на рішення судів, незважаючи на наявні докази нашої правоти, без надання нам можливості публічно і відкрито себе захистити", - йдеться у зверненні до Разумкову, опублікованому на сайті групи компаній.

Нагадаємо, 22 листопада 2019 Олега Бахматюка в Україні оголосили в розшук. Власник компаній Ukrlandfarming звинуватили у нецільовому використанні 1,2 млрд грн рефінансування від НБУ. Сам Бахматюк заявив, що справа проти нього політично вмотивована і "замовлена" особисто екс-головою Офісу президента Андрієм Богданом.

"Цю постанову було винесено Касько в змові з екс-головою Офісу президента Андрієм Богданом і директором НАБУ Артемом Ситником, який діяв з мотивів особистої помсти. Це незаконне рішення Касько зробив заручником велику і важливу для економіки країни компанію", - прокоментував Бахматюк.

У червні Печерський райсуд Києва ухвалив рішення, яким скасував незаконну постанову колишнього заступника генпрокурора Віталія Касько про відкриття кримінального провадження стосовно власника агрохолдингу "Укрлендфармінг" Олега Бахматюка. У рішенні суду йдеться про постанову, що забороняє поновлення кримінальної справи про рефінансування VAB Банку, яке було закрито через відсутність складу злочину.

25 червня Офіс генерального прокурора виконав рішення Печерського райсуду і скасував постанову про відновлення кримінального провадження проти Олега Бахматюка у справі рефінансування VAB банку.

Крапку в цій справі має поставити Спеціалізована антикорупційна прокуратура, очолювана Назаром Холодницким. "Ми сподіваємося, що так воно і буде: компанія повернеться до нормального життя, а ми повернемося до нормального діалогу в державі, зможемо нормально працювати і платити податки. Ситуація дає нам надію, що САП імплементує рішення суду і скасує підозри, які були висунуті учасникам цієї справи. Сподіваюся, результат можна очікувати вже наступного тижня", - сказав Олег Бахматюк 27 червня у коментарі AgroPolit.com.

Між тим Національне антикорупційне бюро України, очолюване викритих у корупції Артемом Ситником, відмовилося виконати зазначене вище рішення Печерського райсуду. Член Ради громадського контролю НАБУ юрист Тетяна Козаченко розкритикувала позицію відомства, зазначивши, що "характер дій НАБУ в цій ситуації зараз нічим не відрізняється від того, з чим НАБУ "бореться".

Вона підкреслила, що постанова Касько про поновлення справи "було винесено з численними порушеннями, що підтвердив і суд".Як відомо, справу проти Писарука і Бахматюка було відкрито через нібито нецільового використання коштів рефінансування, наданих НБУ VAB банку в період банківської кризи 2014 року. Висновки експертиз Фонду гарантування вкладів і заяви НБУ підтверджують, що всі кошти рефінансування були витрачені за прямим призначенням - їх отримали вкладники банку. Крім того, Олег Бахматюк сам запропонував державі повернути до бюджету 8 млрд боргів, однак відповіді на свою пропозицію від НБУ так і не отримав.

    Реклама на dsnews.ua